«Редан»… Бережіть себе та своїх рідних!

Останнім часом в Україні виявлено активність нового молодіжного руху, який набирає популярності в містах України. Штучне розповсюдження цієї субкультури є російською інформаційно-психологічною операцією, яка несе за собою негативні наслідки. Прихильники цього руху носять чорний одяг із зображенням павуків та цифрою 4.

Стрімке поширення цього руху викликає занепокоєння в правоохоронних органів, адже не контрольована поведінка підлітків може призвести до жахливих наслідків. Заступник начальника Головного управління Національної поліції в Київській області, полковник поліції Очеретяний Максим Анатолійович під час проведення обласної онлайн – наради детально розповів про цей молодіжний рух, про те, як легко залучають в нього нашу молоді та підлітків через соціальні мережі, телеграм канали та чати для спілкування адміністратори цих груп, які зазвичай діють з території інших держав, в тому числі з територій тимчасово окупованих та російської федерації. Новий рух дуже швидко розповсюджується, учасниками телеграм каналів протягом доби стають тисячі осіб, найбільшу кількість зафіксовано в Білоцерківському районі (70%), в Броварському районі ця кількість складає 5,5 %.

На даний час нашим спільним завданням є проведення профілакттчних заходів для дітей та їх батьків із роз’ясненнями тих жахливих наслідків, до яких може призвести участь молоді у даних групах. Службою у справах дітей та сім’ї Баришівської селищної ради сплановано ряд профілактичних заходів, проведення яких вже розпочато із здобувачами освіти навчальних закладів Баришівської громади спільно з працівниками ювенальної превенції. Так уже проведені профілактичні заходи для здобувачів освіти старших класів Баришівського ліцею імені Миколи Зерова та ОЗО Баришівський ліцей,  вихованцями Київського обласного центру соціально – психологічної реабілітації «Сезенків». Дітям пояснюють, що це спроба російських пропагандистів провести чергову інформаційно-психологічну операцію та втягнути підлітків у протиправну діяльність. Розроблено інформаційний буклет «ПВК «Редан» – Бережіть себе та своїх рідних!».

Найбільший вплив на дітей мають батьки, але їм не вистачає часу, бажання займатися вихованням своїх синів та дочок.  Іноді підліток не може самостійно реалізувати свої бажання. Він знаходить своє місце у молодіжному угрупуванні для свого самоствердження та своєї самореалізації. Задля цього підлітки об’єднуються у неформальні групи. Деякі батьки навіть можуть не підозрювати, що її дитина належить до певної субкультури та може мати девіантну поведінку.

Що ж робити батькам, у цій ситуації

• спокійно, відкрито і прямо спілкуйтеся з дитиною. Надайте їй можливість говорити, коли вона буде до цього готова. Не підганяйте її;
  • якщо дитина розповідає, куди вона ходить і як проводить свій час, проявіть якомога повнішу обізнаність у цій темі. Виявляйте терпіння, наполегливість і доброзичливість для уникнення емоційного дискомфорту, недовіри чи агресії з боку підлітка;
  • опановуйте інтернет, зокрема заведіть власний акаунт у соцмережі й станьте там другом своїй дитині;
  • щотижня аналізуйте вміст сторінок дитини, уважно читайте її публікації, вивчайте групи, до яких вона приєдналася;
  • ознайомтеся з її віртуальними друзями, звертайте увагу на фото й відео, які викликають інтерес дитини, зокрема ті, що збережені, поширені або вподобані;
  • покажіть дитині, що вона вам небайдужа, що ви піклуєтеся про неї, та запропонуйте спільно провести час;
  • зосередьтеся на тому, щоб показати підлітку його переваги, знайдіть у нього сильні сторони, допоможіть йому побачити себе унікальною особистістю;
  • коли встановите з підлітком контакт і довіру, поясніть йому згубність і безперспективність деструктивної поведінки, підкріплюючи це відомими йому фактами. Допоможіть дитині зрозуміти ступінь ризику від деструктивної поведінки та невідворотної відповідальності за скоєне.

В зону ризику проявів деструктивної поведінки потрапляють підлітки, яким бракує батьківської уваги і підтримки, а також ті, чиє перебування в мережі Інтернет не контролюється. Вкотре закликаємо батьків спілкуватися із дітьми, звертати увагу на їх коло спілкування, поведінку, способи проведення дозвілля.

Інф. Служби у справах дітей та сімї