Отримання посвідчень батьків та дитини з багатодітної сім’ї

Отримати посвідчення мають право всі багатодітні сім’ї, в якій подружжя (чоловік та жінка) перебуває у зареєстрованому шлюбі, разом проживає та виховує трьох і більше дітей, у тому числі кожного з подружжя, або один батько (одна мати), який (яка) проживає разом з трьома і більше дітьми та самостійно їх виховує. До складу багатодітної сім’ї включаються також діти, які навчаються за денною формою навчання у загальноосвітніх, професійно-технічних та вищих навчальних закладах, – до закінчення навчальних закладів, але не довше ніж до досягнення ними 23 років.

Для отримання посвідчення батьків та дитини з багатодітної сім’ї (продовження терміну дії посвідчень) подаються такі документи:

– заяви одного з батьків про видачу посвідчень;

– копії свідоцтва про народження дітей;

– копії свідоцтва про шлюб (крім батьків, які не перебувають у шлюбі);

– копій сторінок паспорта громадянина України батьків з даними про прізвище, ім’я, по батькові, дату видачі паспорта та місце реєстрації;

– копії посвідки на постійне проживання батьків, якщо вони є іноземцями або особами без громадянства, які перебувають в Україні на законних підставах;

– довідки про склад сім’ї;

– фотокарток (батьків та дітей) розміром 30×40 міліметрів;

– довідки із загальноосвітнього, професійно-технічного, вищого навчального закладу (для осіб від 18 до 23 років, які навчаються за денною формою навчання);

– довідки про реєстрацію місця проживання або перебування особи під час навчання (для осіб  від 18 до 23 років, які навчаються за денною формою навчання);

– довідки структурного підрозділу районної, районної в мм. Києві та Севастополі держадміністрації, виконавчого органу міської, районної у місті (у разі її утворення) ради про те, що батькам за місцем реєстрації посвідчення не видавалися (у разі, коли зареєстроване місце проживання батьків різне);

– у разі народження дитини за межами України- копії свідоцтва про народження дитини з нотаріально засвідченим перекладом на українську мову;

-у разі реєстрації повторного шлюбу та проживання  із дітьми від попереднього шлюбу, документи, що підтверджують факт виховання дитини одним із батьків (копія рішення суду із зазначенням місця проживання  дитини з одним із батьків після розірвання шлюбу; копія рішення  суду про  позбавлення батька чи матері батьківський прав, визначення батька чи матері недієздатним (недієздатною), безвісти відсутнім (відсутньою); копія свідоцтва про смерть батька чи матері, копія свідоцтва про народження дитини у разі внесення змін у зв’язку з усиновленням).

У разі виявлення факту подання недостовірної інформації заявником  строк дії посвідчень  батьків багатодітної сім’ї  та дитини з багатодітної  сім’ї  може бути не продовжено або може бути скасовано статус батьків багатодітної сім’ї та дитини з багатодітної сім’ї.

Посвідчення видаються безоплатно. За бажанням заявника посвідчення можуть бути надіслані рекомендованим листом з повідомленням про вручення. Оплата  послуг  відправлення проводиться за рахунок одержувача.

Для отримання посвідчень або продовження їх строку дії чи поновлення фотокарток необхідно звернутись в службу у справах дітей та сім’ї виконавчого комітету Баришівської селищної ради, яка знаходиться за адресою: смт. Баришівка, вул. Богдана Хмельницького, 21 (ЦПР «Мрія», вхід збоку, другий поверх).

Телефон для довідок – 096 211 04 46 (Валентина Василівна).

Інф. Служби у справах дітей