Лист из минулого – «НепрOSTі листи»

Баришівська центральна бібліотека для дорослих відділу культури та туризму Баришівської селищної ради приєднується до проєкту «НепрOSTі листи», виразивши бажання знайти рідних та вручити їм символічні копії листів, написані остарбайтерами-баришівчанами, які були вивезені на примусові роботи до Німеччини в роки Другої світової війни.

Про проєкт  працівники бібліотеки дізналися від члена Спілки краєзнавців України Олега Синиці з села Морозівка.

Проєкт «НепрOSTі листи» у травні 2018 року розпочав директор Макарівського історико-краєзнавчого музею  Віталій Гедз за підтримки керівництва Державного архіву Київської області. У червні 2018 року співорганізаторами проєкту стала Всеукраїнська кампанія «Пам’ять Нації». У квітні 2019 року за ініціативи Каменєвої Соф’ї Арсеніївни — директора Державного архіву Київської області — проект набув обласного характеру. Віталій Гедз у фондах Державного архіву Київської області відшукав 57 листів жителів Баришівки до своїх рідних з неволі.  Вони  так і не дійшли за вказаними адресами.

Баришівська центральна бібліотека для дорослих 28 січня о 13-00 годині у приміщенні Баришівського культурно-мистецького центру (РБК) проводитиме ретро-погляд «Під знаком ОST» «Українські остарбайтери: долі і пам’ять» в рамках проєкту «НепрОSTі листи» (засідання літературно-мистецького об’єднання «Краєзнавча Баришівщина»). На ньому відбудеться зустріч з Віталієм Гедзем з врученням копій листів, які були написані в неволі родичам колишніх остарбайтерів.

Працівники  Баришівської центральної бібліотеки для дорослих звератаються до всіх небайдужих, погляньте на список авторів та отримувачів листів. Можливо ви знаєте тих, хто уже понад 75 років чекає на цей лист.

Інформацію ми просимо на давати за номерами 5-26-04, 5-14-94 або за адресою:  смт Баришівка, вул, Київський шлях, 33 Баришівська центральна бібліотека для дорослих (2-й поверх Баришівського культурно-мистецького центру (РБК).

Список авторів та отримувачів листів додається.

З  повагою  і вдячністю директор Баришівської ЦБС, Пацаловська Г.В.