Допомога внутрішньо переміщеним особам

Фахівці Управління соціального  захисту населення Баришівської селищної ради заключили угоду з БФ  «Право на захист» на співпрацю та надання безоплатної  допомоги ВПО, які перебувають на території Баришівської громади. Вже не вперше БФ допомагає внутрішньо переміщеним особам, які знайшли прихисток на території Баришівської громади.

От і 16 лютого в адмінприміщенні Морозівського старостинського округу відбулася чергова зустріч внутрішньо переміщених осіб з представниками благодійного фонду «Право на захист».

В зустрічі взяли участь староста села Юрій Кіреєв, спеціаліст УСЗН Світлана Каренгіна, провідний фахівець Центру соціальних служб Баришівської селищної ради Анатолій ІЛЬЄНКО. Фонд представляли Юлія Малишенко – соціальний працівник, юрист, Ганна Заічко – психолог мобільної групи, Дмитро Золотар – логіст мобільної групи.

На території Морозівського старостинського округу проживає 25 сімей, які відносяться до категорії внутрішньо переміщених осіб. Люди приїхали з окупованих територій Донецької, Луганської, Херсонської, Харківської та Запорізької  областей. Кожен із них втратив житло, рідних, майно, документи. І тепер  потрібно було починати все з початку.

Це вже вдруге мобільна група приїздить до села Морозівка. Після першого візиту людям була надана допомога по реєстрації та отримання грошової допомоги від ООН, люди отримали поради психолога. Цього разу люди піднімали питання про отримання всіх видів документів, в тому числі відновлення втрачених або знищених; Доступу до житла, землі та власності; фіксації та документування заподіяної шкоди, зокрема з метою отримання компенсації. Три родини отримали консультування психолога. Та найскладніша ситуація в родині Суботи Валентини Іванівни, в якої двоє діток під опікою, а від сина уже місяць немає звісточки з передової.  А також в родині Олійник Лариси Федорівни, в якої чоловік інвалід першої групи (без ніг) і потребує неабиякої підтримки: медикаментів, засобів особистої гігієни, а головне – уваги до себе. Як результат – прямо на місці обмінялися гуманітарною допомогою.

Інф. Центру соціальних служб