Представники лідерів учнівського самоврядування Баришівської громади пояснюють та обгрунтовують взаємини та зв’язок між поколіннями нашого народу

Наші пращури вміли відчувати природу, черпати здоров’я, силу й красу з її лона; всі творчі сили людини були спрямовані на зміцнення сім’ї, свого роду.Отож не забудьмо свого прямого обов’язку і продовжимо справу нашого народу.

Сьогодні згадаємо останній вечір перед Різдвом-Святвечір. А ви вже приготували узвар та кутю?

Адже головною стравою Святвечора є кутя. Для української традиційної куті нам потрібна –варена пшениця, змішати її з маком та медом, волоськими горіхами та родзинками і вуаля, смачна кутя готова.

А колядки вже вивчили та зробили Різдвяну зірку? Адже 6 січня прийнято колядувати  з великою зіркою в руках. Молодь та діти готують до цього дня спеціальні пісні та вірші, які вони беруть з дому до дому, розважаючи своїх сусідів в обмін на солодкі подарунки та монетки.

Вважалося, що чим більше колядників прийде в будинок, тим більше достатку й багатства буде в сім’ї протягом наступного року. А чи можна ворожити у ніч перед Різдвом?

Багато хто вважає, що ворожити в цей день не можна, а інші навпаки вірять у велику силу свята, що ворожіння у Святвечір допоможе дізнатися майбутнє.

Дівчата й до сьогодні  збираються разом та ворожать на свою долю, аби дізнатися чи вийдуть в цьому році заміж та ім’я нареченого. А ще кажуть що сни з 6 на 7 є пророчими.

Способи ворожіння, котрі може спробувати  та поділитися зі своїми подружками:

Ворожіння на яблуках

Після різдвяної вечері слід узяти яблуко і розрізати його навпіл. Якщо всередині виявляється зірочка правильної форми з кісточок, то наступний рік для того, хто ворожить, буде дуже щасливим.

Ворожіння з чобітком

Дівчата по черзі кидають  чобіт ( туфельку) на дорогу і за напрямом “носка” чобітка дізнаються бік, в яку вийдуть заміж.

Ворожіння на дзеркалах

Для ворожіння беруться два дзеркала (великих і за можливості рівної величини), встановлюються один напроти одного і висвітлюються двома свічками, щоб вийшов довгий коридор, осяяний вогнями. У кімнаті не повинно бути жодної іншої людини чи тварини. У кінці утвориться коридор між двома дзеркалами і має з’явитися суджений.

Щоправда, іноді можна побачити не тільки судженого, а й всяку нечисть, тому будьте дуже обережні.

Навіть ті люди, котрі вважають, що свята недоречні  під час війни, мають дбати про традиції та звичаї нашого народу. І хай навіть вимкнуть світло, якщо таке трапиться, незавадить відтворювати свята нашого вільного та незламного народу.