Запобігання злочинності серед неповнолітніх

Правопорушення, здійснені неповнолітніми, – це небезпечне соціальне явище. Головний спеціаліст служби у справах дітей та сім’ї Баришівської селищної ради Юлія Ілляш та інспектор ювенальної превенції Броварського відділу поліції Юрій Мойсієнко провели бесіду серед здобувачів освіти 7-8 класів Баришівської загальноосвітньої школі І-ІІІ ст. ім. Миколи Зерова на тему «Профілактика правопорушень серед неповнолітніх та наслідки неправомірної поведінки».

У ході бесіди діти були проінформовані щодо невтішної статистики злочинів, що здійснюється неповнолітніми та про наслідки до яких вони можуть привести.

У підлітків завжди виникає бажання стати незалежним, спробувати щось нове, побувати в новій, цікавій обстановці. Це природно для дітей – все це частина дорослішання. Але вони можуть ризикувати, особливо коли опиняються поза увагою своїх батьків. Тиск однолітків, нудьга, нестримна енергія, а можливо, й інші фактори, що впливають на поведінку, наприклад вживання алкоголю, куріння, нецензурна лексика, можуть призвести до невиправданого ризику – і навіть коштувати життя. Проявивши непослух один раз, дуже легко потім здійснити більш серйозний проступок. Людина не народжується злочинцем, а стає ним через певні життєві обставини. Часто діти і підлітки думають, що за скоєний ними злочин ніякої відповідальності не буде, бо вони ще неповнолітні та зможуть уникнути відповідальності. Так, кримінальній відповідальності підлягають усі, кому до вчинення злочину виповнилося 16 років. За найтяжчі злочини (вбивство, крадіжка, пограбування, злісне хуліганство тощо) відповідальність настає з 14 років.