Законопроєкт №3651-д прийнято у першому читанні

3 листопада Верховна Рада України прийняла за основу проєкт Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо впорядкування окремих питань організації та діяльності органів місцевого самоврядування та районних державних адміністрацій №3651-д від 06.10.2020 р. “За” проголосували 280 народних депутатів України. Усвідомлюючи важливість та нагальність законопроєкту, Верховна Рада підримала скорочення наполовину строку його підготовки до другого читання.

Асоціація міст України підтримує таке рішення Парламенту, адже прийняття законопроєкту 3651-д дозволить не допустити управлінську кризу після місцевих виборів і продовжити реформу територіальної організації влади в Україні.

Нагадаємо, 30 жовтня АМУ спільно з Мінрегіоном провели онлайн-пресконференцію з метою акцентування важливості схвалення законопроєкту №3651-д для повноцінного формування територіальних громад та органів місцевого самоврядування на новій територіальній основі після місцевих виборів.

Раніше АМУ зверталася до голови Верховної Ради України та до голів депутатських фракцій та груп про необхідність невідкладного включення зазначеного законопроєкту до порядку денного, а також підтримати у першому читанні прийняття законопроєкту. Також АМУ направила Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування зауваження та пропозиції щодо вдосконалення проєкту Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо впорядкування окремих питань організації та діяльності органів місцевого самоврядування та районних державних адміністрацій. АМУ переконана, що врахування цих пропозиції, дозволить мінімізувати ризики утворення правового вакууму в процесі завершення чергового етапу реформи.