З нагоди народних свят Маланки (Щедрий вечір) та Василя (старий Новий рік) до Баришівської селищної ради завітали щедрувальники

Так званий старий Новий рік ми за звичкою святкуємо як продовження традиційного першосічневого Нового року. До того ж цього дня віряни відзначають Щедрий вечір, готують кутю, засівають та щедрують.

Засівання та щедрування, які українці люблять досі, є традиціями саме нового року, коли його ще святкували за старим стилем. Цей обряд пов’язаний з побажанням гарного врожаю – мовляв, якщо у хаті добре засіють, то протягом року господарі матимуть багаті запаси овочів, фруктів, меду, зерна.

Здавна повелося, що щедрувала молодь ввечері, співаючи щедрівки та бажаючи гарного нового року. А засівали уже вранці 14 січня – передусім діти, розсипаючи у домівках зерно з торбинки чи рукавички. Після пісень та примовок господарі пригощали щедрувальників та засівальників солодощами та випічкою, давали гроші.

Вже стало традицією, до Баришівської селищної ради приходять з щедрівками творчі колективи громади. Цьогоріч з щедрівками завітали працівники одного з найкреативніших відділів- Відділ культури та туризму Баришівської селищної ради

Баришівський  селищний голова Олександр Павлович Вареніченко від себе особисто та від працівників селищної ради щиро подякувала щедрувальникам. Навзаєм побажала всім миру, здоров’я, достатку.