Всіх вітаємо зі святом Воздвиження Животворящого хреста Господнього

27 вересня православна церква шанує велике (дванадесяте) свято – Воздвиження Чесного Хреста Господнього, або Хрестовоздвиження.

Воздвиження перекладається як “підняття”. У цей день, 27 вересня 326 року, патріарх Макарій підняв хрест з дерева, на якому був розп’ятий Ісус Христос, на різні сторони світу для поклоніння християнам.

Цього дня на всеношній служать особливий чин Воздвиження: під спів “Господи, помилуй!” священники піднімають та опускають хрест на різні сторони світу.

Хрест Господень – головна святиня християн, тому що він символізував місце смерті та воскресіння Господа Нашого Ісуса Христа. Саме через страждання Господа на Хресті людство отримало шанс на спасіння.

Хрест Христов символізує шлях кожного з нас до Господа. Верх Хреста відчиняє Рай, низ Хреста руйнує адські страждання людства, які ми терпіли з часів Адамова падіння. Права та ліва частина, де були прибиті руки Спасителя, звуть до Бога, єднають усі народи, щоб не тільки в Єрусалимі, а усюди, на кожному клаптику землі, якщо тільки людина хоче спастися, Господь почує і прийме її поклоніння і віру.

Хресна смерть – сумна подія, тому у цей день у монастирях та церквах – суворий піст. Не бажано ставити на стіл м’ясні страви. Не можна сваритися та робити поганих вчинків.

Цього дня моляться за здоров’я близьких та рідних. Вважається, що молитви та прохання на це свято – особливі для Господа. Якщо прохання ваше піде на користь вам і оточенню – воно здійсниться.

Нехай в цей день стане чистою душа і світлими помисли, нехай серце зрадіє, нехай в життя прийде щастя, любов, благодать і надія.

Бажаємо милосердя, благополуччя та миру!