Триває інформаційна робота в торгівельних закладах Баришівської територіальної громади

Члени робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати Баришівської селищної ради у межах проведення інформаційно-роз’яснювальної кампанії днями відвідали низку торговельних закладів смт. Баришівка. Основна мета таких візитів – мінімізувати випадки використання незадекларованої праці. Адже незадекларована праця є не лише порушенням норм чинного трудового законодавства, за яке передбачена відповідальність, а й напряму зачіпає інтереси громадян.

Як наголошував під час розмови з працівниками та роботодавцями торговельних закладів завідуючий сектором, інспектор праці Сергій Галецький, незважаючи на хибні переваги, неофіційна зайнятість позбавляє людей багатьох соціальних гарантій. Тільки офіційно працевлаштований громадянин має право на гідні і безпечні умови праці, регулярну виплату заробітної плати не нижчу за мінімальну, страхування на випадок тимчасової втрати працездатності, безробіття та нещасного випадку на виробництві, офіційні відпустки.

Наразі посадовці відвідували суб’єктів господарювання, що здійснюють торгівельну діяльність  лише з профілактичною місією. Однак наступним етапом стануть інспекційні відвідування. Тож на тих, роботодавців, які не дослухалися до порад фахівців, чекає передбачена законодавством відповідальність.