Семінар-практикум

«Публічна бібліотека – центр інформаційного суспільства» пройшов для бібліотечних працівників Баришівської централізованої бібліотечної системи

31 липня 2019 року в Баришівській центральній бібліотеці для дорослих проведено семінар-практикум «Публічна бібліотека – центр інформаційного суспільства» для бібліотечних працівників Баришівської централізованої бібліотечної системи відділу культури та туризму Баришівської селищної ради.

Відкрила семінар директор Баришівської ЦБС Г.В.Пацаловська. В своєму виступі вона зупинилася на  розвитку бібліотечних послуг, що забезпечують доступ до інформаційних ресурсів, урізноманітнення видів послуг і створення комфортних психологічних умов співпраці бібліотекаря і читача, всіх, хто звертається до бібліотеки за знаннями, інформацією, порадами. Галина Василівна розповіла про  її участь  з начальником відділу культури та туризму Баришівської селищної ради Л.М.Бабич у практикумі «Підтримка просування реформи місцевого самоврядування через інформаційні майданчики у Київській області», який проведений  11 липня 2019 року Радою міжнародних наукових досліджень та обмінів IREX у рамках проекту ПУЛЬС. на базі Національної бібліотеки України імені Ярослава Мудрого.

Сучасна бібліотека у сільській громаді є не лише центром безкоштовного доступу до інформації у різних форматах, але й успішно здійснює освітню, просвітницьку, культурну, комунікаційну, краєзнавчу, соціальну діяльність. В рамках Всеукраїнського проєкту Міністерства юстиції України «Я маю право» в бібліотеці відбулася  зустріч  бібліотечних  працівників з виконуючим  обов’язки начальника  Баришівського бюро правової допомоги Д.П. Однокозом. Дмитро Петрович  розповів про  діяльність бюро правової допомоги, про пріоритетні напрямки реалізації проєкту «Я маю право» в Баришівській громаді. Бібліотекарі отримали інформаційні матеріали Міністерства юстиції України для використання в роботі по популяризації правових знань серед населення свого села. В ході зустрічі  надавались юридичні консультації по різних питаннях.

Бібліотечні працівники познайомилися з виставкою юридичної літератури  та інформаційних матеріалів Міністерства юстиції «Я маю право» а прес-оглядом «Ні – торгівлі людьми», який був присвячений Всесвітньому дню протидії торгівлі людьми, що відзначався 30 липня.

Бібліотекарям презентовано методичні матеріали «Чарівний світ українського слова» та «Правова робота з юнацтвом Баришівської центральної бібліотеки для дорослих: сценарії», які підготував методично-бібліографічний відділ Баришівської ЦБС.

Присутніх зацікавила нова виставка картин та виробів Заїри Гугушаївни Коваленко, яка нещодавно відкрилася в літературно-художньому салоні «Творчість наших земляків». Заїра Гугушаївна розповіла про матеріали з яких виготовлені вироби та картини. В своїй творчості вона використовує кавові зерна, пшоно, гречку, клей, комп’ютерні диски, прісне тісто, гіпс та інші матеріали.

Зав. методично-бібліографічним відділом Баришівської ЦБС Лавріненко Н.І.