Семінар-практикум для бібліотечних працівників Баришівської централізованої бібліотечної системи

10 квітня 2019 року в читальній  залі Баришівської центральної бібліотеки для дорослих проведено семінар-практикум для бібліотечних працівників Баришівської централізованої бібліотечної системи «Організація діяльності бібліотеки для громади  і спільно з громадою».

Відкрила семінар директор Баришівської ЦБС Г.В.Пацаловська, яка розповіла про участь у обласному семінарі «Бібліотеки Київської області: регіональні особливості, пріоритети розвитку» в КЗ КОР «Київська обласна бібліотека для дітей». Галина Василівна розповіла про роботу бібліотек в умовах ОТГ. Покращити якість послуг і наблизити їх до людей – головна мета процесу децентралізації. Бібліотека, зважаючи на вимоги сьогодення, має перетворитися на сучасний культурний простір, стати майданчиком для спілкування, проведення цікавих інтерактивних заходів, зустрічей з відомими людьми. Серед важливих напрямів роботи такого закладу мають стати – надання інформаційних послуг, участь у різних програмах і конкурсах.

З консультацією «Реклама книги й бібліотеки – сучасний засіб популяризації читання» виступила завідуюча методично-бібліографічним відділом Н.І. Лавріненко. Бібліотечні працівники взяли участь у Всеукраїнському анкетуванні «Професійні якості бібліотекарів з різним стажем роботи», що  ініціювала Державна бібліотека України для юнацтва.

Продовжився семінар  круглим столом «Проблемні питання роботи сільських бібліотек в сучасних умовах». Найбільш гострими питаннями, які потребують першочергового вирішення,  бібліотечні працівники назвали проведення ремонтів в бібліотеках, поліпшення матеріально-технічної бази закладів, поповнення бібліотечних фондів. Під час семінару порушувались важливі для сьогодення питання – бібліотеки в ОТГ: стан, проблеми та перспективи розвитку.

Провідний  бібліограф  Баришівської ЦБС,  Н.І.Скидан