Річниця визволення Баришівської громади від російських окупантів

2023…березень.

Тільки один рік пройшов як наша громада, вся наша країна,  зазнала небачених людству вбивст, руйнувань, нещастя, розлук, сліз та горя!

Вибухи, ракети, осколки, шахеди – ці слова ми вимовляли вперше. Та краще б ми їх не знали.

Всього рік, а наслідки – на роки!

Війна торкнулася кожної родини.

Ніхто не вірив, що на нас нападуть, як не вірили в часи Великої Вітчизняної війни.

На захист Баришівської громади стали військові, органи місцевого самоврядування, територіальна оборона, ДСНС, поліція,  медичні працівники,  волонтери, кожен житель, хто вважає себе українцем!

Спочатку нам було страшно, потім ми звикли, а тепер ми сильні!

Ми всі об‘єдналися заради однієї цілі – перемоги!

У кожного свій фронт і він важливий!

Ми на своїй землі, ми відстоюємо нашу незалежність, суверенітет і право жити у європейській державі!

Захід, присвячений визволенню громади від російських окупантів,  пройшов в Культурно-Мистецькому центрі.

Програма заходу, понад дві години,  ледь помістила стислі дані великих подій 400 днів війни.

Фото-слайди загиблих захисників передивлялися, вклоняючись доземно кожному за життя заради нас з вами.

Документальний фільм «Живі історії» споглядали, не стримуючи сліз.

Та найболючішими кадрами залишалися факти деокупованих сіл з їх жителями, які пережили ад.

Щоденник війни, омитий сльозами, зафіксував факт смерті онука. Як з цим жити далі?!

Вбивства рідних, сусідів, знайомих.

Фотовиставка «Обличчя війни. Рік незламності» демонструє болючі наслідки окупації сіл нашої громади, зафіксовані для історії.

Ще одна виставка «Мистецтво в полум’ї війни», де було представлено роботи народних майстрів Баришівщини, саме під час війни.

Це вишивані рушники та картини, роботи з бісеру, розпис на дереві в петриківському стилі, ляльки-мотанки,  в‘язані шалі, дитячі вироби,

картини, фотороботи, кондитерські вироби.

На сцені народні аматорські колективи «Жайвір», «Родина», «Оберіг», «Юність», вихованці дитячої музичної школи, вокалісти, маленькі дебютанти передали глядачам мистецтво воєнного часу.

Вперше! Після деокупації, на сцену вийшла «Ядлівчанка» – колектив непереможного села Перемога.

В залі військові, родини загиблих наших захисників, жителі та гості громади.

Родинам подарували обереги, виготовлені власноруч.

Ніщо не замінить втрати рідної людини, завжди пам‘ятати про загиблих героїв наш обов‘язок!

Передати на покоління хто такі «хорошиє руськіє».

Родзинкою заходу був «Пряник єдності», який подарували нашій громаді представники Морозівського старостинського округу. Це карта громади і її частиночки – наші старостинські округи. Нехай нас ніщо і ніколи не розділить!

В цей час в краєзнавчому музеї проходять  екскурсії «Живих історій», що говорять вустами очевидців тих подій.

На Меморіалі Слави вшанували загиблих за суверенітет та незалежність України покладанням квітів.

Понад рік важкої боротьби, понад рік болю, понад рік надвеликої любові до України! Прийде час такої довгоочікуваної перемоги і повернуться до хат лелеки, зацвітуть мальви, вся родина збереться за одним столом.

Захід пройшов за сприяння Баришівської селищної ради, старост громади, щотижневика «Баришівський вісник» та кожного, хто підтримав.

Тільки в єдності сила. Разом до перемоги!

Інф. Відділу культури та туризму