Прес-огляд «Волонтери – люди доброї волі»

Баришівська центральна бібліотека для дорослих відділу культури та туризму Баришівської селищної ради  пропонує  прес-огляд  «Волонтери—люди  доброї волі» з газети «Баришівський вісник» 2015-2019 років.

5 грудня світова громадськість відзначає Міжнародний день добровольців в ім’я економічного і соціального розвитку – Всесвітній день волонтерів.

Доброта та милосердя –це розуміння, м’якість, співчуття, ніжність, любов та жалісливе ставлення до людей. Доброта та милосердя властиві людям, які здатні прийти на допомогу. Соціально-економічна ситуація в Україні, події на Майдані та неоголошена війна на сході змусила пересічних українців по-новому поглянути на власну громадянську позицію та сприяла високому розвитку самоорганізації, волонтерства та благодійності в країні.

Басенко А. Разом до перемоги// Баришівський вісник. – 2015. – 24 січня.

У листопаді розпочалася акція «Захисти солдата» – мета якої плетіння маскувальних сіток. У аптеках Баришівки поставлені скриньки для збору коштів на закупівлю ліків для воїнів, які захищають нас на Сході.

Для підтримки  воїнів// Баришівський вісник. – 2015. – 24 січня.

Громадяни села Корніївки прийняли рішення щодо збору  допомоги українським захисникам. Втілити це рішення в життя доручили члену громадської організації «Екологія та соціальний  захист» А.Симоненку. Продукти харчування, теплий одяг, ковдри, інструменти та інші теплі речі зібрані жителями Корніївки допоможуть бійцям пережити зиму.

Для бійців «Київської Русі»// Баришівський вісник. – 2015. – 28 лютого.

Благодійний фонд «Розвиток та захист Київщини», обласний штаб допомогли учасникам АТО та їх родинам. Благодійники, меценати зібрали допомогу бійцям  25-го окремого мотопіхотного батальйону «Київська Русь». За кошти благодійників закупили одяг для бійців, 2 пічки буржуйки, два генератори, які допоможуть бійцям виконувати свій військовий обов’язок.

Турбота сили додає вісник// Баришівський вісник. – 2015. – 28 березня.

Волонтери Баришівки провідали бійців ,які знаходяться на лікуванні та реалібітації в Українському медико-соціальному центрі ветеранів війни

с.Циблі  Переяслав-Хмельницького району. Привезли хлопцям взуття, білизну ,мінеральну воду, концервацію та солодощі.

Басенко А. Підтримка – заради  перемоги//Баришів. вісн. – 2017. – 23 вересн.

Про волонтера К. Азарова із с. Коржі, який постійно організує допомогу ЗСУ та добровольчим батальйонам на Сході України

Басенко А. Заслужена нагорода  // Баришів. вісн. -2017. – 9 груд

Волонтер  К. Азаров отримав відзнаку Президента України « За гуманітарну участь а антитерористичній операції

Душі людської доброта // Баришів. вісн. – 2017. – 2 груд.

Про волонтерський рух Баришівщини

Достойний зразок благодарності//  Баришівський вісник. – 2018. – 8 грудн.

Відзнаки Президента України «За гуманітарну участь в антитерористичній операції» одержали волонтери Баришівщини Н.Григоренко (об’єднання «Баришівська хунта»), О.Петренко  («Морозівська хунта»), І.Орнацький (фермер-благодійник).

Допоміг гурт «Намисто»//Баришівський вісник. – 2018.-29 грудн.

Громадська організація «Захисники України Баришівського району» голова В.Лозицький намагаються підтримати своїх бійців і словом і ділом. Виступивши на благодійному концерті у Переяславі, вони зібрали гроші  і купили дров для захисника –земляка та його рідних.

Басенко А. Дарувати радість –просто// Баришівський вісник. – 2019.

– 20 квітня.

Наталія Шило очолює волонтерське об’єднання «Баришівська хунта». Часто цікавиться життям матерів, дружин і сестер військовослужбовців. Справжнім подарунком для них було запрошення до Київського академічного театру українського фольклору «Берегиня»  на виставу «Великодній кошик». До поїздки долучилися спонсори і волонтери «Баришівської хунти».

Басенко А. Коли війна – поза гендером//Баришівський вісник. – 2019. – 29 червн.

Члени волонтерського колективу «Намисто» є бажаними гостями для

воїнів ,котрі лікуються у війському госпіталі с.Циблі Переяслав-Хмельницького району та військової частини, розташованої в  Дівичках. Кожна їхня зустріч на довго залишається в пам’яті  захисників.

Концерти для підтримки //Баришівський вісник.–2019. – 8 грудн.

Волонтерську роботу  аматорський гурт «Намисто» керівник Н.Левковська почав ще в 2014році . Колектив постійно підтримує бійців, які захищають  територіальну цілісність Україні на Сході, солдатів, котрі проходять навчання у військових частинах та поранених військовослужбовців. Волонтерський гурт виступив перед військовослужбовцями у ВЧ А 3085.

Драматичні події нашої історії, що супроводжували  2014 та 2015 роки стали каталізаторами потужного сплеску волонтерства. Вже тепер волонтерський рух можна оцінювати як один із небагатьох об’єднуючих складових української національної ідеї. Він використалізовувався під час подій Революції Гідності, щоб загартованим, стати надійним оберегом України. Його продовжують не байдужі люди,які допомогають бійцям, що несуть службу і оберігають  нашу землю.

Зав. відділом обслуговування Баришівської ЦБС Шапоренко Г.О.