Онлайн-конференція «Роль бібліотек в цифровій інклюзії»

22 березня 2021 року    працівники   Баришівської центральної бібліотеки для дорослих Баришівської ЦБС відділу культури та туризму Баришівської селищної ради взяли участь у онлайн-конференції  «Роль бібліотек в цифровій інклюзії», яку організували секція «Бібліотека – на допомогу особам з інвалідністю та людям похилого віку» ВГО «Українська бібліотечна асоціація”,

Рівненська обласна універсальна наукова бібліотека,  компанія «Хуавей Україна». Онлайнова конференція є складником національної програми в Україні у межах Європейського тижня цифрової освіти ALL DIGITAL WEEK.

Модераторами конференції  були член секції «Бібліотека – на допомогу особам з інвалідністю та людям похилого віку» ВГО «Українська бібліотечна асоціація», завідувачка відділу соціокультурної діяльності Рівненської  обласної  універсальної наукової бібліотеки   Ірина Усович   та менеджерка із зв’язків з громадськістю компанії «Хуавей Україна»  Аліна Севастюк.

Досвідом  організації роботи з людьми з особливими потребами та  похилого віку поділилися спеціалісти бібліотек України.

Використання нових інформаційних технологій в бібліотеках не лише розширило можливості доступу до інформації осіб з особливими потребами, але і дозволило досягти істотного прогресу у якості надання їм інформаційно-бібліотечних послуг. Інклюзія – це не лише освіта, а якість життя кожного члена суспільства, дитини та дорослого протягом життя. У цифрову епоху публічний діалог, колективне створення та спільне використання нових рішень – це внесок у культуру і щоденну практику соціальної інклюзії для всіх, щоб кожна людина могла спілкуватися на рівних .

Цікавою інформацією про  інклюзивний сайт для незрячих та слабозорих «Аудіобібліотека»  поділилася  Ірина Усович.  Новий  мобільний  додаток  для людей з розладами аутичного спектру та людей, які перенесли інсульт презентувала менеджерка із зв’язків з громадськістю компанії «Хуавей Україна»

Аліна Севастюк.

Висловлюємо щиру вдячність  Українській бібліотечній асоціації та компанії «Хуавей Україна» за нові знання з медіаграмотності та цифрової освіти населення!

Зав. методично-бібліографічним відділом Баришівської ЦБС Наталія Лавріненко