Народознавча година «Світле свято Великоднє» пройшла в бібліотеці-філіалі с. Рудницьке Київської області

25  квітня 2019 року бібліотекар бібліотеки-філіалу с. Рудницьке Н.М.Василенко спільно з вчителем Н.І.Матоніс провела народознавчу годину «Світле свято Великоднє» для учнів 2-го та 6-го класів Рудницького НВК. Діти дізналися про стародавні традиції українського народу, святкування Великодня, найбільшого свята християн. Кожна родина має свої звичаї, які йдуть від діда-прадіда, у кожної родини свої святкові історії. Світлий день Великодня зміцнює їхні корені, занотовує історії для нащадків, об’єднує родину, а відтак – країну.

На Великдень українці печуть паски та роблять писанки та крашанки. Крашанка — це яйце, яке опускають в спеціальний розчин, після чого воно змінює свій колір і стає червоним, синім, зеленим тощо. Писанка — це яйце, на якому намальований якийсь орнамент. Орнаменти — це не прості малюнки. Це таємничі знаки, зв’язані з магічними обрядами, присвяченими святу Весни.  Писанку за всіх часів дарували на знак перемир’я, побажання здоров’я, краси, сили, врожаю. Кожен учасник заходу взяв участь у виготовленні писанок.

Зав.методично-бібліографічним відділом Баришівської ЦБС, Лавріненко Н.І.