Міжнародний день дитячої книги

Книга – це віконце, через яке діти

бачать і пізнають світ і самих себе.

В.О. Сухомлинський

Книга! Вона поруч із самого народження. Перші казки, вірші читають нам мама і тато, братик і сестричка. Книга розповідає нам про казкових богатирів, про шкільне життя, про далекі країни. З книгою кожен із нас може мандрувати в минуле і в майбутнє. Про все на світі розповідає книга.

На початку квітня діти і дорослі всього світу святкують день народження дитячої книги –  Міжнародний день дитячої книги – свято, встановлене з ініціативи та за ухвалою Міжнародної ради дитячої книги. Відзначається щороку 2 квітня (починаючи з 1967 р.) у день народження великого казкаря Ганса Крістіана Андерсена (1805–1875 рр.). Цим підкреслюється надзвичайно важлива роль дитячої книги у формуванні духовного та інтелектуального обличчя нових поколінь Землі.

Головна ідея цього свята – привернути увагу до книг і підвищення інтересу до читання.

Один раз на 2 роки , другого квітня, на черговому конгресі Міжнародної ради з дитячої книги, письменникам і художникам вручається головна нагорода – Міжнародна премія імені Г.К. Андерсена.

Першим лауреатом Міжнародної премії імені Г.К. Андерсена стала англійська письменниця Елеонор Фарджон у 1956 р., а 1958 премію одержала Астрид Ліндгрен із Швеції. Лауреатами Міжнародної премії стали відомі дитячі письменники Джанні Родарі, Туве Янссон, Кристине Нестлінгер, Джеймс Крюсс, Богумила Ржига, Катарина Патерсон, Тетяна Маврина та інші.

З нагоди свята працівники Баришівської бібліотеки для дітей Баришівської ЦБС відділу культури та туризму Баришівської селищної ради пропонують КнигоKIDпанораму «Тільки руку простягни…»

До 216-річниці від дня народження Г.Х.Андерсена, в рубриці “Бібліотекар читає” провідний бібліограф Баришівської бібліотеки для дітей відділу культури та туризму Баришівської      селищної ради Оксана Вовк  прочитала уривок з казки “Дюймовочка”  (https://www.facebook.com/1678981342167520/videos/1086233888520343)

Зав. Баришівською бібліотекою для дітей Ольга Биба