Мітинг-реквієм перепоховання загиблих воїнів захисників м. Києва в період Другої світової війни пройшов в селі Веселинівка Баришівської громади

Війна… це страшно. Давно заросли окопи. Сіють пшеницю і ростуть соняшники на землі, яка горіла і стогнала. А людям досі болять завдані війною рани. Скільки ще їх, невідомих нам, але відомих небу солдат, лежать в землі… Саме тут, на Баришівській землі, пам‘ятають одну з найстрашніших трагедій початку війни.

І саме сьогодні, на цьому святому місці, ми віддаємо землі останки воїнів, які загинули в роки Другої світової війни, знайдені під час розкопок Громадською організацією «Асоціація молодіжних пошукових об‘єднань «Обеліск».

29 воїнів віддали своє життя за наше з вами.

«Їх немеркнуча слава в граніті,

Закарбована у вічність давно,

Легіт вітру, любов‘ю зігрітий,

Із світанням постукає в кожне вікно.

На могилах плакучі берізки

Німі свідки війни, горя, відчаю, сліз,

І стоять мов живі обеліски

Безіменним героям, хто волю всім ніс.

Не терзатиме душу провина

Він в дорозі стоїть, щоб всім видно здаля,

Як свого визволителя-сина

У граніті над світом здіймає земля.»

Провести в останню дорогу бійців, визволителів міста Київ, тих, хто ціною власного життя відстояв наше право на свободу, прибули:

Перший заступник голови Баришівської селищної ради Євгеній Івченко;

Заступник голови Баришівської селищної ради Жанна Данчук;

Секретар Баришівської селищної ради Надія Слухай;

Голова правління громадської організації «Асоціація молодіжних пошукових об‘єднань «Обеліск»

Володимир Дорофєєв та його заступник Ігор Слюсар;

Староста Веселинівського старостинського округу Наталія Філіпова;

Учасники бойових дій в зоні АТО, представники громадських організацій, священнослужителі, керівники і делегації організацій та установ громади, старости старостинських округів, жителі с.Веселинівки, молодь.

Здається, не було того, в кого не плакало серце сьогодні, від почутого і відчутого.

Зворушливу Історію свого батька -воїна тих часів, розказав житель села Веселинівка. А скільки історій не сказанних!

Під час перепоховання всі присутні поклали квіти до підніжжя Братської могили та до могил загиблих у роки Другої світової війни.

«Нехай вічні вогні на могилах горять

Перед ними завжди на коліна ставайте.

Пам‘ятайте живих і померлих солдат,

Схиліть голову – шану віддайте.»