Літературна година

Могутній майстер української мови й

творець українського правопису, благородний поет «Досвіток»,

перекладач… має право на велику повагу і вдячність»

(М. Коцюбинський)

8 серпня 2019 року в Баришівській центральній бібліотеці для дорослих проведено літературну годину «Кохання Пантелеймона Куліша» до 200-річчя від дня народження.

Пантелеймон Олександрович Куліш – український поет, прозаїк, фольклорист і етнограф, перекладач, критик, редактор, історик, видавець. Саме Куліш був творцем українського алфавіту, одним із перших перекладачів Біблії українською мовою, автором першого українського роману…  Директор ЦБС Г.В.Пацаловська у своєму виступі зазначила, що  творчість Куліша, пов’зана з нашим краєм.  В оповіданні «Орися» описується село Війтівці (тепер село Поділля), річка Трубіж, легенди й перекази цього села. До наших днів дійшли назви місцевості «Турова круча», «Капцевичева гребля».

Присутні познайомилися з книжковою виставкою «Полум’яний патріот України», на якій представлені видання письменника різних років та література про нього.  Г.В. Пацаловська зазначила, що прижиттєве видання П. Куліша «Чорна  рада» зберігається в Баришівці в  музеї Т.Г.Шевченка.

Закінчилась година переглядом фільму«Невгамовний Куліш» з телепроекту «Нового каналу» «Гра долі».

Зав. методично-бібліографічним відділом Баришівської ЦБС Лавріненко Н.І.