Література про героїв Небесної Сотні та АТО в бібліотеці-філіалі с. Морозівка

13 лютого 2020 року завідуюча бібліотекою-філіалом села Морозівка Баришівської ЦБС відділу культури та туризму  Н.М. Чайка  провела  бібліографічний огляд «Герої, що змінили хід історії» для читачів бібліотеки. Вона розповіла про книги, які присвячені подіям на Майдані та війні  на Сході України. Їх  подарував для бібліотеки, її активний читач,член Спілки краєзнавців України, житель села Морозівки Олег Михайлович Синиця.

Євромайдан. Хроніка в новелах —  Літературна агенція “Discursus”, 2016 –216 с.

До книги “Євромайдан. Хроніка в новелах” увійшли кращі тексти, подані на конкурс “Новела по-українськи”, який проводив журнал “Країна”. Серед авторів: Юрченко Оксана, Титаренко Марія, Повзик Роман, Терещенко Мирослава, Брошнівська Оксана, Череп-Пероганич Тетяна, Трохименко Анна, Киян Валія, Танасюк Алла, Сухарський Юрій, Ломоносов Михайло, Чуб Григорій, Малюванчук Олеся, Чупа Олексій, Манженко Євген, Єщенко Марина, Івченко Владислав, Чирков Сергій, Колінько Сергій та інші.
Куратор конкурсу Олена Павлова у передмові зауважує: “Цієї зими ми багато нового про себе дізналися. Що синьо-жовтий прапор на спині може суттєво зігріти на морозі, а під червоно-чорним взагалі спекотно. Що ялинку можна не забирати до літа, а президента так довго тримати не варто. Що коли треба, зможемо знайти бронежилет для друга. Що рецепт коктейлю Молотова настільки простий, а центр Києва з легкістю перетворюється на Січ. Що на вулицях європейської столиці влада може стріляти у перехожих. Що червоний хрест на рукаві не рятує від кулі снайпера. Що можна не спати ніч, читаючи новини. Що війна буває так близько. Що добро перемагає зло. І не тільки у казках, а й у касках. Ми не знали, що у повітрі свободи так багато сльозогінного газу. Як ним дихати, ми тільки вчимося потрохи. І дуже не хочеться забувати це вміння”.

Кошкіна С. Майдан. Нерозказана історія. – В-цтво Брайт Букс, 2015 – 408 с.

У цій книзі журналістка Соня Кошкіна, автор багатьох резонансних розслідувань  виклала власне бачення кровопролитних подій, які в лютому 2014 потрясли не тільки Україну, але і весь світ. У цій книзі зібрані відверті інтерв’ю з головними персонажами тієї історичної зими. Персонажами, що перебували по обидва боки барикад.

Неоголошена війна. Невідомі факти і хроніки АТО/ О.Каліновська, О.Криштопа, Е.Назаренко,В.Трохимчук, Д.Феденко.—Харків, 2015.—512 с.

Автори книги  – журналісти «5 каналу», які висвітлювали війну на Сході країни. Олег Криштопа – співробітник програми «Час. Підсумки дня». Валентин Трохимчук – автор та ведучий аналітичної програми на «5 каналі» «Велика політика». Ольга Каліновська – автор проекту «Невигадані історії з лінії фронту». Дарина Феденко – журналіст, автор прямих включень з зони бойових дій для новин. Євген Назаренко – журналіст каналу «2+2», служив в одному з добровольчих батальйонів.

Ця книга — це  спогад про всіх, хто віддав своє життя, і про тих, хто вижив у боях. Основна її мета — згадати все. День за днем. В книзі згадується наш земляк з села Морозівка Герой України Юрій Поправка

Золотухіна І. Війна з перших днів.—Харків: Фоліо, 2018.—240 с.

Інна Золотухіна – військовий кореспондент, побувала в багатьох «гарячих точках» планети: Чечні, Дагестані, Лівії, Сирії, Сомалі, Ірані. У книзі авторка описує свій особистий погляд на збройний конфлікт в Україні і всі пов’язані з цим події – анексію Криму, незаконні «референдуми», окупацію Донбасу, бої за Донецький  аеропорт.

АД 242. Історія мужності, братерства і самопожертви/фот. С. Лойка. – Харків: Клуб Сімейного Дозвілля, 2016. – 350 с.

Масштабний книжковий проект про оборону Донецького аеропорту спільно з Радіо Свобода! Журналісти зібрали унікальний матеріал: понад 100 інтерв’ю, десятки ексклюзивних фото з місця подій. Також до книги увійшли розповіді й фото кореспондента “The Los Angeles Times” Сергія Лойка.

Книга про 242 дні боїв в аеропорту Донецька, або в “АДу”, як його назвали оборонці летовища, – це свідчення кіборгів, розповіді волонтерів та журналістів, коментарі військових експертів та аналітиків з України, Росії, США та Канади. На сторінках книги є згадка про загиблого учасника АТО з села Морозівки Дениса Поповича.

Війна на три букви/ К.Сергацкова, А.Чапай, В. Максаков.—Харків: Фоліо, 2015.—384 с.

Журналісти Артем Чапай та Катерина Сергацкова протягом року мандрували непідконтрольними територіями. Під час подорожей записували репортажі, які ввійщли  у книгу «Війна на три букви».  У книзі опубліковали репортажі та зібрані свідчення очевидців про те, що сталося в Україні в період з 22 лютого 2014 (втечі Януковича) і до початку 2015-го: про анексію Криму, антитерористичну операції на Донбасі, про трагедію в Одесі. Книга має також і третього автора Володимира Максакова, який доповнив її лише одним репортажем про те, як він потрапив у полон до ополченців і пробув там 22 дні.

Зіненко Р. Іловайський щоденник.—Харків: Фоліо, 2017.—288с.

Автор книги, Роман Зіненко —  колишній морський піхотинець записався серед перших у батальйон «Дніпро-1», щоб захищати своє місто і свою країну. Він був серед тих, хто опинився в пеклі Іловайська в серпні 2014-го, і не тільки вижив, а й допоміг вибратися з «котла» своїм товаришам, зокрема й тяжкопораненим.

Розповідь про маловідомі події в оточеному Іловайську та вихід бійців «кривавим коридором» дозволяє читачеві пережити разом з українськими солдатами одну з найтрагічніших сторінок в історії сучасної України, відчути все те, чого зазнали бійці добровольчих батальйонів, а численні фотографії дають можливість краще уявити описані події.

В наших серцях назавжди залишається пам’ять про тих, хто вже ніколи не переступить поріг рідної домівки і не обійме батьків, кохану та дітей. Пам’ять про них – це наш біль і наша гордість за те, що мали честь жити з ними в одній країні.

Зав. методично-бібліографічним віддлом Баришівської ЦБС, Лавріненко Н.І.