Круглий стіл

Відповідно до розпорядження Баришівської селищної ради № 194-03-03 від 22.11.2021 року «Про затвердження плану заходів щодо проведення  Всеукраїнської щорічної акції «16 днів проти насильства» 2 грудня 2021 року в Баришівській ТГ відбулось засідання круглого столу «Алгоритм взаємодії суб’єктів у запобіганні та протидії домашньому насильству та/або насильству за ознакою статі для уповноважених служб та фахівців Баришівської громади, які надають допомогу постраждалим від насильства, з використанням театральних технологій». В засіданні взяли участь заступник селищного голови з питань соціального напрямку Жанна Данчук, ЦПМСД Павло Коврига, поліцейський офіцер  Баришівської ОТГ Антон Палій, директор ЦПР «Мрія» Сергій Головерда, директор Центру соціальних служб Лариса Борзак, працівники служби у справах дітей та сім’ї, фахівці із соціальної роботи Центру соціальних служб, спеціалісти відділу соціального захисту населення, працівники ЦПР «Мрія», працівники відділу освіти, молоді та спорту.

Гендерна експертка ВБО “Конвіктус Україна” Лілія Гук розповіла про  методу форум театру і була модератором,  Джокером, яка разом з групою акторів підготували короткі вистави.  Форум-театр – це дуже незвичний вид театру та одна з найефективніших форм соціальної роботи.  У ході вистави спочатку група розігрує проблемну ситуацію з реального життя, а потім усі бажаючі мають змогу «прожити» цю ситуацію, ставлячи себе на місце головної діючої особи та намагаючись змінити ситуацію на краще.  Вистава зупиняється в кульмінаційний момент: дискримінації, приниження, конфлікту, узурпації чи фізичного насильства.  Учасники заходу в рамках проведення форум-театру підняли дуже критичні питання та проблеми для нашого суспільства. Обрали теми, що стосуються насилля у сім’ї, шкідливих звичок та міжособистісних відносин для демонстрації та програвання епізодів. Присутні із захопленням та стурбованістю ділились своїм власним баченням обраних проблем, можливістю виходу із складної життєвої ситуації.