Книжкова презентація «Соборність України-запорука міцної держави»

21 січня 2022 року  в читальній залі Баришівської центральної бібліотеки для дорослих провідний бібліотекар відділу обслуговування Баришівської центральної бібліотеки для дорослих відділу культури та туризму Баришівської селищної ради  Світлана Захарченко провела  книжкову презентацію «Соборність України – запорука міцної держави». Читачі-учні Баришівської ЗОШ ім. Миколи Зерова познайомилися з книгами, представленими на книжковій виставці, присвяченій Дню Соборності України.

Соборність – це органічна ознака будь-якої нації, – неодмінна умова її розвитку й процвітання. Вона означає, по-перше, об’єднання в одне державне ціле всіх земель, які заселяє конкретна нація на суцільній території. Це – один з найзаповітніших ідеалів багатьох народів світу. По-друге, соборність не обмежується лише ідеєю збирання етнічних земель у рамках національної держави, а передбачає також духовну консолідацію всього населення країни, єдність усіх її громадян, незалежно від їхньої національності. Нарешті, соборність невіддільна від досягнення реальної державності, забезпечення справжнього суверенітету і незалежності народу, побудови процвітаючої демократичної національної держави.

22 січня 1919 року на Софійській площі Києва було урочисто проголошено Акт злуки УНР та ЗУНР – Східної (Великої) та Західної України. Ця визначна подія започаткувала свято – День Соборності.  Акт про об’єднання України офіційно зачитав народу член Директорії Федір Швець. Були керівники країни, парадні війська, депутати, представники церкви.

За два тижні після того Київ захопили більшовики. Тоді Україна не витримала військової агресії одразу кількох держав. Але Злука збереглася, як кажуть історики, в генетичній пам’яті народу. В наші часи ця пам’ять прокинулася ще до проголошення Незалежності. А от в 1990 році відбулося перше масове святкування. І передував цьому святкуванню «Живий ланцюг».Люди створили безперервний ланцюг від Львова до Києва. В прагненні до відродження незалежної України в акції взяло участь від 1 млн. до 3 млн. осіб.

Ми віримо, що територіальна цілісність України, скріплена кров’ю мільйонів незламних борців, навіки залишатиметься непорушною. Ми свідомі того, що лише в єдності дій та соборності душ можемо досягти величної мети – розбудови економічно й духовно багатої, вільної й демократичної України, забезпечення добробуту нинішніх і наступних поколінь українців. Ми переконані, що відзначення Дня Соборності, вшанування творців Акту Злуки – це не тільки суспільна потреба, а й прагнення зберегти світлу пам’ять незліченних жертв, протягом віків принесених українським народом на вівтар незалежності, соборності, державності.

Провідний бібліотекар відділу обслуговування Баришівської центральної бібліотеки для дорослих  Раїса Марченко