Книжкова презентація «Козацька слава невмируща»

12 жовтня 2021 року працівники відділу обслуговування Баришівської центральної бібліотеки для дорослих Баришівської ЦБС відділу культури та туризму Баришівської селищної ради підготували книжкову презентацію “Козацька слава невмируща”. В читальній  залі оформлена книжкова виставка – інсталяція, приурочена Дню захисника та захисниць України. На ній представлені історичні, художні, мистецькі видання, що розповідають про героїв Козацької держави,  Другої світової і афганської воїн ,сучасних захисників територіальної цілісності та незалежності України.

Особливу увагу звертаємо на нові книги, отримані від Українського інституту книги, зокрема:

1. Гуржій, Олександр та ін.

Козацька Україна. Боротьба за державу (ХVI—XVIст.).—2020.—368с.

На сторінках цієї книги висвітлено найважливіші події, повязані з історією українського козацтва від часу його виникнення на зламі 15-16 ст., зокрема запеклу боротьбу з войовничими кочівниками за рідну землю й православну віру.

1. Журавльов Д. В.

Іван Мазепа :людина, політик, легенда.—Харків: Фоліо,2020.—348с.

Іван Мазепа (1639-1709) –одна з тих знакових постатей української історії, життя та вчинки котрих і сьогодні викликають палкі суперечки. Той хто прочитає цю книгу, зможе створити свій власний варіант образу гетьмана Мазепи—одного з найколоритніших, найцікавіших українців за всю історію нашої країни.

1. Кралюк П. М.

Історія України «без брому». Розвиток державності на українських землях.—Харків: Фоліо, 2020.—424с.

Книга розкриває історію державних змін на теренах України від прадавніх часів до нашого сьогодення.

1. Кралюк П. М. Чорна рада.—Харків: Бібколектор, 2019.—201с.

У новій книзі Петра Кралюка розповідається про події, які передували Ніжинській чорній раді 1663 року, а також про її наслідки. Особливо звертається увага на діяльність таких гетьманів та козацьких проводників, як Іван Виговський, Юрій Хмельницький, Яким Сомко та Іван Брюховецький. У виданні також розглянуто, як Ніжинська чорна рада знайшла відображення в козацькому літописі та романі П. Куліша «Чорна рада».

1. Мараєв В. Україна , 1918: Хроніка.—Харків: Фоліо, 2020.—295с.

Книга розповідає про найбільш значущі для історії нашої Батьківщини події , що трапилися в 1918році. Популярний виклад матеріалу в поєднанні з ілюстраціями й наведеними історичними джерелами сприяє легкому прочитанню і дає змогу усвідомити, скільки зусиль було докладено для того, щоб Україна стала незалежною.

Запрошуємо до бібліотеки для ознайомлення з книгами.

Провідний бібліотекар відділу обслуговування Баришівської центральної бібліотеки для дорослих Світлана Захарченко