Історико-краєзнавчий альманах «Святині рідного краю. Церкви Баришівщини.с. Коржі»

Завідуюча бібліотекою-філіалом с. Коржі Баришівської ЦБС відділу культури та туризму Баришівської селищної ради  Т.І.Лапа  пропонує для ознайомлення  матеріали з інфокейсу бібліотеки про церковне життя громади села Коржі.

РЕЛІГІЙНА ГРОМАДА ПАРАФІЯ НА ЧЕСТЬ ПРЕОБРАЖЕННЯ ГОСПОДНЬОГО БОРИСПІЛЬСЬКОЇ ЄПАРХІЇ УКРАЇНСЬКОЇ ПРАВОСЛАВНОЇ ЦЕРКВИ С. КОРЖІ  була зареєстрована 19.10.2005

Настоятель:  протоієрей Миколай Борисюк

23.05.2005. Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Володимир освятив храм в ім’я священомученика Власія Севастійського в селі Коржі. Блаженніший Владика подарував храму ікону святого великомученика Пантелеімона, написану в Свято-Пантелеімонівському монастирі на Святій горі Афон. Меценатам та благодійникам храмової споруди Блаженніший Митрополит Володимир вручив ордена Української Православної Церкви. Головним ініціатором будівництва дерев’яного храму, який було споруджено на території господарства «Трубіж», став Генеральний директор корпорації «Термінал» (до якого входить і це господарство) Павло Кудюкін.

Об’єднання «Термінал» є одним із найбільших у районі, до сфери його діяльності входять тваринництво та виробництво корму. Тому і храм, який було зведено на території підприємства для його працівників, було названо в ім’я сповідника віри IV століття святого Власія, який мав благодать від Бога зцілювати тварин.

У майбутньому директор корпорації «Термінал» планує будівництво церкви і в самих Коржах, якої не було навіть до революції.

(Інформація і фото диякона Олександра Драбинко)

КИЇВ. Митрополит Київський і всієї України Володимир звершив освячення церкви на честь покровителя домашньої худоби священномученика Власія   http://pravoslavye.org.ua/2005/05/23052005_kiyiv_mitropolit_kiivskiy__vsiei_ukraini_volodimir_zvershiv_osvyachennya_tserkvi_na_chest_pokrovitelya_domashnoi_hudobi_svyashchennomuchenika_vlasya/

Пархоменко Галина Василівна, прихожанка парафії Преображення Господнього с.Коржі,    розповідає про  будівництво церкви Преображення Господнього.

13 липня 2018 року, коли церква вшановує пам’ять святителя Софронія, єпископа Іркутського в нашому селі здійснили чин освячення накупольних хрестів храму та їх встановлення.

А починалося все майже десять років тому. П’ятого вересня 2008 року було освячено хрест на місці будівництва храму. В основу хреста закладені камінчики, привезені зі Святої Землі. На небі в цей час з’явилися невеликі хмаринки, що згодом з’єдналися у великий хрест, який не зникав до завершення чину освячення і присутні сприйняли це як Боже благословення.

Храм будувався повільно, в декілька етапів. Але на кожному з них Господь посилав і людей і кошти на це. Кожен з православних жителів внесли свою лепту в це будівництво. Багатьох з низ вже немає в живих, але до останнього свого подиху вони вірили, що храм буде. Протягом цих років підтримкою для священиків була церковна десятка.

Цього літа, бригада з чотирьох майстрів, а саме Олексія, Михайла, Миколая та протоієрея Віталія, завершила зводити покрівлю над храмом, місцем особливої присутності Божої ,та заблищали золоті куполи.

Але храм Божий вінчає хрест. І в цей величний день ми зібралися біля нього, щоб молитовно взяти участь у освяченні накупольних хрестів. Десять років тому, біля першого хреста, молилися дванадцять прихожан, а сьогодні – це основна маса селян. І онуки перших зустрічали хлібом та сіллю нашого дорогого владику Антонія.

Чин освячення здійснив митрополит Бориспільський і Броварський Антоній. Людей не розігнав дощ, навіть, справжня злива. Зі сльозами на очах, приклонялися до хрестів, брали благословення у владики.  І ось настав вирішальний момент, хрест возноситься над храмом. У всіх перехопило подих, завмерло серце, і здавалося, що ми летимо разом з хрестом, возносимо його в своєму серці. Начальник бригади Олексій з помічником Віктором встановили і закріпили хрести.