«Хай небо буде мирним, а Україна чистою!»

Щороку в третю суботу вересня проходить акція «Всесвітній день прибирання «World Cleanup Day». Цього року акція відбувається під гаслом: «Хай небо буде мирним, а Україна чистою!». Особливістю цьогорічного прибирання є суворе дотримання заборон, обмежень, які діють на період війни.

Поки російські окупанти намагаються забрати в нас незалежність, суверенність, нищать нашу спадщину та природу, засмічують наші поля та ліси… Але ми, українці, незламні, тому продовжуємо боронити свою державу, кожен – на своєму фронті. Учнівська молодь та громадяни об’єднують зусилля і разом тримають екологічну оборону.

Під гаслом «Хай небо буде мирним, а Україна чистою!» у 24 регіонах з дотриманням обмежень воєнного часу, враховуючи норми безпеки та географічні особливості регіонів, у 2023 році Україна традиційно приєднається до Всесвітнього дня прибирання «World Cleanup Day» разом з мільйонами учасників у 191 країні Світу.

«Це додаткова можливість привернути увагу до питань, пов’язаних з відходами та екологічними проблемами сьогодення в нашій країні. Цього року, враховуючи війну та карантинні обмеження, плануються нові формати на вибір:

• цифрове прибирання www.letsdoitukraine.org/digitalcleanup
  • формування Національної мапи пунктів прийому вторинної сировини www.recyclingpoints.org «Знайди, сортуй, здавай»
  • сімейні та індивідуальні прибирання на прибудинкових або рекомендованих локаціях на територіях навчальних закладів та установ
  • розбір завалів.

Для закладів освіти до того ж відбудеться конкурс. Детальніше про нього та умови участі можна дізнатися у Положенні за посиланням:

Важливо! Зареєструйте результат своєї участі у Всесвітньому дні прибирання за посиланням до 25 вересня 2023 року включно https://forms.gle/zjQtrZoL3KXZ5hP18.

Приєднуйтесь у своєму безпечному форматі 16 вересня 2023 року та зробіть свій внесок у збереженні довкілля України та Світу!