Фірмові рецепти паски від в.о. старости Баришівської громади

Лариса Макаренко –в.о. Волошинівського старостинського округу

Вперше спекла паску у 30 років. Печу за рецептом своєї мами. Називаю її ” мамина паска”. Беру 1 л молока, кип’ячу. Добавляю 100 грам дріжджів, трішки солі,100 грам цукру. Перемішую, даю трішки побродити, добавляю ще 1 стакан цукру та муку( 1 ,5 кг). Знову ставлю в тепле місце на 30 хвилин. Добавляю 10 збитих жовтків, 0,5 пачки маргарину,2 стакани цукру, 0,5 л сметани,100 грам олії,ізюм, 50 грам дріжджів розвожу в теплому молоці, ванільний цукор і все вимішую. Потім заповнюю формочки, змащую жовтком, випікаю в духовці. Паска виходить солодка і глевкувата. Таку люблять мої діти, онуки, чоловік. Коли починаю пекти, прошу, щоб ніхто не ходив на кухні, паска любить повагу та спокій. Надзвичайно люблю, коли в будинку чути” дух ‘” випічки. Спечені вироби прикрашаю глазур’ю, кольоровими присипками. Ставлю кожну окремо на тарілочки, виставляю в кімнаті на столі.

Всією родиною йдемо до церкви на Великдень. Цьогоріч будемо вдома. Після свята кожна господиня приносить свою паску, ділимось рецептами з колежанками.

Зі святом!

А ми далі дізнаємося фірмові рецепти паски від вправних господинь – в.о. старост, депутатів, представників нашої громади, а також цікавимося як проходить підготовка та які традиції святкування Великодня у їхніх родинах…