День вишиванки у закладах освіти Баришівської ОТГ

Де ниток барви рукотворні

Іскряться сонцем спозаранку,

Як Україна, неповторні.

Вишиванка – це наша національна гордість. Ще з сивої давнини відомо, що вишита сорочка є символом здоров’я та краси, оберегом щасливої долі та родової пам’яті. За традицією вишита сорочка передавалася з покоління в покоління, із роду в рід, як родинна реліквія. Цей український оберіг пройшов крізь віки й нині символізує чистоту почуттів, глибину безмежної любові до Батьківщини.

16 травня 2019 року заклади освіти Баришівської ОТГ відзначають День вишиванки. Дрес-кодом цього дня стала вишиванка – символ здоров’я та краси.

Тож у кожному закладі загальної середньої освіти, закладі дошкільної освіти пройшли різноманітні заходи.

У кожному закладі освіти пройшли загальношкільні лінійки під гаслом «Вишиванка – це твій генетичний код».

Здобувачі освіти та педагогічні колективи Волошинівського НВК ім. Р. Лужевського, Бзівського НВК, Сезенківського НВК, Веселинівського НВК, Селичівського НВК, Баришівської ЗОШ І-ІІІ ступенів імені Миколи Зерова, Селищанського НВК, Паришківського НВК, Гостролуцького НВК, Рудницького НВК також долучилися до свята. У закладах пройшли виховні години «Вишиванка — символ Батьківщини» та конкурси міні – творів «Вишиванка квітне над Україною», виставки малюнків «Вишиванка і Я».

16 травня разом із всією Україною Баришівський НВК відзначив День Вишиванки. Усі разом зібрались на святкову лінійку, де директор привітала всіх здобувачів зі святом такими словами: «Вишиванка – це своєрідний код нашої держави. Вишиванка – це наш оберіг. І сьогоднішнє свято закликає нас до єдності, до відродження наших українських традицій. Тож нехай наше з вами життя буде виткане різнокольоровими нитками – щастя, добра, миру, злагоди, надії, віри». У цей день також відзначили грамотами всіх переможців конкурсів та олімпіад. А на завершення відбулося щорічне нагородження «Обличчя школи» – кращі із кращих були відзначені нагрудними значками та подяками.

Дружній колектив Коржівської ЗОШ І-ІІІ ступенів приєднався до традиції святкування Дня вишиванки з гарним настроєм, щирими посмішками та вірою в щасливе майбутнє.

Здобувачі освіти та вчителі Морозівського НВК ім. Д. Поповича теж своїм дружнім колективом відзначають День вишиванки – свято національної єдності, покликане зберегти споконвічні народні традиції створення, носіння національного вишитого одягу та єднання українців. У класах відбулися виховні заходи, на яких розповідали про історію української вишивки, про значення кольорів та символів, розповіли про те, що кожному регіону України притаманна своя вишивка.

Здобувачі освіти Подільської філії Волошинівського НВК ім. Р. Лужевського з веселим настроєм влаштували флешмоб «Я малюю синє нобо».

Для здобувачів освіти Перемозького НВК був проведений виховний захід «Вишиванка єднає в одну родину» та відбувся парад вишиванок закладу.

Здобувачі освіти, вихованці дитячого садка «Волошка», вчителі Волошинівського НВК ім. Р. Лужевського також долучилися до свята Дня вишиванки – одягли вишиванки – національний український одяг – як символ єдності українського народу.

Проведення Дня вишиванки У ЗЗСО Баришівської ОТГ показало, що вихованці дошкільних закладів, здобувачі освіти закладів загальної середньої освіти, педагоги, батьки відчувають себе справжніми українцями та налаштовані на збереження культури, звичаїв і традицій свого народу.

Методист методичного кабінету Баришівської селищної ради А.В. Гаращенко