Брифінг з питань запобігання та протидії домашньому насильству

На брифінгу була присутня делегація з Баришівщини Тетяна Майорова в.о. начальника служби у справах дітей та сім’ї Баришівської РДА, Лариса Борзак директор центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Баришівської селищної ради, Юлія Ілляш головний спеціаліст служби у справах дітей та сім’ї Баришівської селищної ради.

У вступній промові Сергій Ніжинський розповів про роботу Міністерства соціальної політики України, наголосивши про необхідність та важливість комунікації з регіонами. Окрім того, заступник Міністра акцентував увагу на тому, що в Україні ведеться робота щодо створення реєстру кривдників і може стати ключовим елементом під час винесення суддівських рішень.

Окремо Сергій Ніжинський наголосив про важливість притулків для осіб, які постраждали від насильства в Київській області, а особливо в Бориспільському регіоні на території якого розміщено міжнародний аеропорт «Бориспіль».

Заступник голови Київської облдержадміністрації Олег Торкунов заначив, що питання протидії та запобігання домашньому насильству є пріоритетнимм завданям Київської області, та таким, вирішення якого має на меті подолати стереотипи щодо питання домашнього насильства, а особливо насильства над жінками та дітьми.

Виконуючий обов’язки начальника служби у справах дітей та сім’ї Київської облдержадміністрації Петро Ткач прозвітував про стан справ в Київській області щодо запобігання та протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статі, а також протидії торгівлі людьми. Так, у 2019 році до органів і установ, на які покладено функції здійснення заходів з попередження насильства в сім’ї надійшло 4188 звернень:від дітей 24, жінок 3527, чоловіків 637 звернення. Кількість здійснених заходів з приводу захисту прав дитини від насильства в сім’ї 241. На корекційні програми направлено 9 осіб, пройшли корекційні програми протягом 2019 року 5 особи. Що стосується питань протидії торгівлі людьми то починаючи з 2014 року всього ідентифіковано 16 постраждалих від торгівлі людьми, з яких 2 у 2019 році. Ткач Петро наголосив на тому, що ці цифри насправді набагато більші, через низьку поінформованість населення та не бажання деяких осіб зізнатися у насильстві з боку своїх рідних.

Також Ткач Петро зазначив, що поінформованість населення та компетентність посадових осіб які дотичні до питань протидії домашнього насильства та торгівлі людьми є запорукою успішного підходу до даних питань і саме тому, службою у справах дітей і сім’ї Київської облдержадміністрації розроблено та впроваджено обласну комплексну програму підтримки сім’ї та забезпечення прав дітей «Щаслива родина – успішна країна» до 2022 року яка включає питання протидії домашнього насильства, гендерної рівності та протидії торгівлі людьми.

Підсумовуючи брифінг Сергій Сергійович Ніжинський розповів і про скептицизм у регіонах до гендерної політики, роль громадських організацій у соціальній політиці та закликав всіх бути не байдужими і не залишатись осторонь до проявів насильства і взагалі соціальних проблем, і їх вирішення.

Зустріч була дуже цікавою та корисною.