ВСІМ ПРИВІТ! Я-Розумець Яна, голова лідерів учнівського самоврядування Баришівської громади (учениця 10 класу Баришівської ЗОШ ім.М.Зерова)

Звертаюся до всіх від нашої команди лідерів Баришівської громади (Центр позашкільної роботи «Мрія»), які активно співпрацюють з педагогами та координатором Оксаною Нитченко наразі в он-лайн режимі.

Слід зауважити, що метою роботи дитячого самоврядування є згуртування учнівської молоді на корисні, добрі справи, виховувати в них кращі риси громадянина України, захищати їх права, інтереси, робити життя учнів насиченим і цікавим.

Ми спільно з лідерами навчальних закладів Баришівської громади дистанційно працюємо над двома проектами, які незабаром Вам презентуємо. А саме:

1. «Привіт, Сусід!»- відео-естафета органів учнівського самоврядування територіальних громад Київської області
  2. «Не забирай у себе завтра!»-соціальний відеочелендж органів учнівського самоврядування територіальних Київської області

Зараз розвивається нова технологія навчально-виховного процесу на основі самоврядування. Байдужість або недовіра до учнівської ініціативи можуть згубно позначитися на паростках учнівського самоврядування. Для учнівського самоврядування відкрилися цілком інші перспективи, а саме: бути реальною часткою громадського процесу (участь та співпраця дорослих і дітей у спільних справах).

Саме в дитинстві людиною усвідомлюється її роль у вирішенні справ громадянського життя як основи подальшої позиції в дорослому житті. Однією із форм залучення дітей до участі у громадському житті є учнівське самоврядування.

Учнівське самоврядування будується на підставі співзвучних потреб дитини на суспільстві.

Робота учнівського самоврядування в нашій громаді базується на принципах:

-самостійності при вирішенні питань у рамках своїх повноважень;

-відповідальностіорганів учнівського самоврядування перед виборцями, партнерами, членами колективу, педагогами, батьками;

-різноманітності форм організації учнівського самоврядування;

-взаємозв’язку між різними рівнями учнівського самоврядування;

-відкритості та прозоростід іяльності в усіх сферах самоврядування;

-системності планування та реалізації намічених програм і проектів;

-консультативно-педагогічної підтримки дорослими .

Наші основні  заповіді в діяльності лідерів учнівського самоврядування:

Робити добро!

Любити своїх близьких!

Допомагай іншим людям!

Не лінись і не шукай виправдання своїм недолікам!

Знайди свою мету в житті!

Пізнай світ і себе!

Внось у своє життя новизну!

А саме головне, ми –Учні вчимося бути ініціативними, відстоювати власну думку, формувати активну громадянську позицію .