До уваги жителів громади!

В  соціальних мережах інтернету поширюється недостовірна інформація про те, що керівництво Баришівської селищної ради регулює, контролює та впливає на процес енергопостачання і введення графіків відключень на території громади. Ці чутки – не що інше, як дезінформація людей.

Всіх жителів Баришівської громади  забезпечує електроенергією ДТЕК Київські Регіональні Електромережі (КРЕ). Це одна з енергетичнх компаній України, яка здійснює ліцензовану діяльність як оператор системи розподілу електричної енергії саме на території  Київської області.

Графіки  порядку та часу відключення  визначають безпосередньо обласні енергетичні компанії.

ДТЕК Київські Регіональні Електромережі  не перебуває у  комунальній власності, тож орган місцевого самоврядування (селищна рада) не має права жодним чином впливати на його діяльність.

ДТЕК КРЕ, як і всі інші енергетичні підприємства України, застосовує графіки відключень згідно з розпорядженням Національної енергетичної компанії «Укренерго». Саме  НЕК «Укренерго» доводить до операторів розподільчих мереж (обленерго) необхідний обсяг і тривалість обмежень. У діяльність НЕК «Укренерго» місцеві органи влади також втручатися не мають жодного права.

Відключення електроенергії має два формати: аварійні та планові. Аварійні відключення взагалі неможливо спрогнозувати. Фактично – це ситуація, коли «лягає» енергетична система. Що відбувається? Диспетчер обленерго отримує від диспетчера НЕК «Укренерго» повідомлення, що він має зменшити напругу, наприклад, на 10 чи 50 мегаватів.

Ніхто не може завчасно знати, наскільки потрібно зменшити навантаження у конкретний час. Щоб ухвалити рішення, у диспетчера обленерго є 10-25 хвилин. Якщо він цього не зробить, то згорить обладнання та «ляже» уся енергетична система. Більше того, він має зробити це так, щоб не відімкнути критичну інфраструктуру. Тобто, графіки аварійних відключень не можуть бути стовідсотково достовірними, адже неможливо спрогнозувати ситуацію.

У цьому алгоритмі дій місцева влада не може ні давати вказівки диспетчерам, ні формувати графіки.

Ризик великого блекауту, коли нестача електроенергії може призвести до ще більших наслідків на території всієї України та ще масштабнішого відключення, існує. Ракетні удари по інфраструктурі змушують вживати кардинальних заходів, аби в цих умовах стабілізувати та збалансувати енергетичну систему нашої країни на основі тих об’ємів, які необхідні за визначенням фахівців НЕК «Укренерго».

То ж просимо з розумінням віднестися до проблем з енергопостачанням.

Шановні жителі громади! Розумно споживайте електроенергію, користуйтеся енергоємними приладами почергово. Це дозволить знизити навантаження на енергосистему та зменшити необхідність застосування обмежень.

Сайт ДТЕК, на якому можна перевірити наявність аварійних відключень за вашою адресою (пошук ведеться за населеним пунктом, вулицею, номером будинку, юридичним абонентам):

Інф. сел.ради