НАРОДНИЙ АМАТОРСЬКИЙ ФОЛЬКЛОРНИЙ АНСАМБЛЬ «СКОПЧАНКА»  

  1. Місто, район, населений пункт – село Веселинівка Броварського р-ну Київської області.
  1. Заклад культури (з визначенням відомчого підпорядкування) – сільський будинок культури села Веселинівка.
  1. Жанр – фольклорний автентичний спів.
  1. Назва колективу – народний аматорський фольклорний ансамбль «Скопчанка».
  1. Рік заснування колективу – 1982 рік.
  1. Рік присвоєння звання колективу – 2010 рік.
  1. Адреса колективу (телефон, факс, е-mail) – с. Веселинівка Київської області, вул. Б. Хмельницького, 62, е-mail – bar_viddil_kyltyr@ukr.net.
  1. Відомості про керівника колективу:

П.І.Б. – Селінський Павло Владиславович, 23.06.1990 р.н.

Назва навчального закладу – Національна музична академія України імені П.І. Чайковського

Освіта Вища

Фах  (за дипломом ) – диригент хору, артист хору вищої категорії, викладач ВУЗів IV рівня акредитації

Роки навчання: 2010-2016, 2020-2021,  2023 роки.

Домашня адреса село Мирне, вулиця Центральна,1.

Контактний телефон: 0662654577  

  1. Склад учасників: кількість – 7 учасників.

стать: чоловіча (1) жіноча (7), вік  від 34 до 70 років.

  1. Діючий репертуар колективу, підготовчої студії (додається).
  1. Нагороди колективу (районного, обласного, всеукраїнського, міжнародного рівнів (назва нагороди та рік) – Подяки відділу культури Баришівської райдержадміністрації за сумлінну плідну працю та з нагоди професійних свят (2017-2018 роки), Диплом за участь в фольклорно-етнографічному фестивалі «Від Різдва до Водохреща» (Київський університет ім. Бориса Грінченка 2024 р.)
  1. Творчі зв’язки (з аматорськими колективами області, України, професійними колективами, керівниками тощо) – аматорські колективи Бориспільського району, Вороньківської та Пристоличної громад.
  1. Концертна діяльність колективу(на обласному, всеукраїнському, міжнародному рівні) – Фольклорно-етнографічний фестиваль «Від Різдва до Водохреща»
  1. Матеріально-технічна база колективу:
  • приміщення для занять – 1, будинок культури с. Веселинівка.
  • сценічні костюми (% зносу) – є, 90 % зносу.
  • інструменти, технічні засоби відсутні
  • бібліотека репертуару (перелік спеціальної літератури, назва збірки, автор, рік видання, відеоматеріали) – відеоматеріали колективу зберігаються на сторінці в  Facebook https://www.facebook.com/groups/1247846836098633
ДІЮЧИЙ РЕПЕРТУАР НАРОДНОГО
АМАТОРСЬКОГО ФОЛЬКЛОРНОГО АНСАМБЛЮ
«СКОПЧАНКА» БК С. ВЕСЕЛИНІВКА
КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
 

з/п

Назва твору

Автор музики, музичної
обробки 

Автор тексту, постановки,
вистави, сценарію

1.

«На городі верба рясна»

Українська народна пісня

2.

«Ой, ти Весно, весниця»

Українська народна пісня

3.

«Да косив батько, косив я»

Українська народна пісня

4.

«Летіла зозуля»

Українська народна пісня

5.

«Зелена ліщина»

Українська народна пісня

6.

 

«А вчора звечора»

 

Українська народна пісня

(колядка)

7.

«Ой сивая, та і зозуленька»

 

Українська народна пісня

(щедрівка)

  8.

«Ой через полє, через широке»

 

Українська народна пісня

(колядка)

9.

«Ой ти місяцю»

Українська народна пісня

10.

 «Ой попід гай зелененький»

Українська народна пісня

11.

«Над полями та над нивами»

 

Українська народна пісня

12.

«Ой ти вишенько»

Українська народна пісня

13.

«Я в батька була»

Українська народна пісня

14.

«Я гуляю, я гуляю»

Українська народна пісня

15.

«Роблю я у ланці»

Українська народна пісня

16.

«Ой казала баба діду»

Українська народна пісня

17.

«Ой піду я в ліс»

Українська народна пісня

18.

«Ой у полі дві тополі»

Українська народна пісня

19.

«Зацвіла рожа»

 

Українська народна пісня

20.

«Ой піду до броду по воду»

 

Українська народна пісня

21.

«Нічка темненька»

 

Українська народна пісня

22.

«І вчора в куми, і сьогодні в куми»

 

Українська народна пісня

23.

«Вітер з поля повіває»

Українська народна пісня

 24.

«Тече річенька»

Українська народна пісня

25.

«Іще сонце не заходило»

 

Українська народна пісня

СПИСОК

учасників народного аматорського  фольклорного ансамблю «СКОПЧАНКА» БК с. Веселинівка, Баришівської ТГ

  1. Бобровник Ольга Сергіївна
  2. Вербенець Ірина Вікторівна
  3. Лиховид Зінаїда Іванівна
  4. Пріхнич Світлана Федосіївна
  5. Селінська Олександра Валеріївна
  6. Шейко Ганна Сергіївна
  7. Яхно Олена Пилипівна

ТВОРЧА ХАРАКТЕРИСТИКА

НАРОДНОГО АМАТОРСЬКОГО ФОЛЬКЛОРНОГО АНСАМБЛЮ «СКОПЧАНКА» БК С. ВЕСЕЛИНІВКА КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

КЕРІВНИК – СЕЛІНСЬКИЙ ПАВЛО ВЛАДИСЛАВОВИЧ

Народний аматорський фольклорний ансамбль «Скопчанка» заснований в 1982 році. За вагомий внесок у розвиток культури українського народу, високий художній рівень та виконавську майстерність фольклорному ансамблю «Скопчанка» БК с. Веселинівка у 2010 році присвоєно почесне звання «народний».

На даний час колектив налічує 7 учасників. Протягом багатьох років керівником колективу була  Карунка Надія Петрівна. А з жовтня 2023 року призначений Селінський Павло Олександрович, який має великий досвід роботи з професійними хоровими колективами, народними аматорськими та досвід роботи на керівних посадах.

За звітний період ансамбль брав участь у культурно-мистецьких заходах села: віншування жителів с. Веселинівка з Новорічно-Різдвяними святами, участь у концерті до Міжнародного Жіночого Дня 8 Березня (с. Григорівка, Баришівського району), участь у відзначенні Дня села Веселинівка та театралізованому святі Івана Купала (с. Веселинівка), участь у відзначенні Дня пам’яті та примирення, участь у святкових заходах з нагоди відзначення Дня Баришівки (смт Баришівка).

Невід’ємною частиною місцевого фольклорного співу є своєрідні танці «Карапет», «Кручена полька» та «Полька», які виконуються за допомогою українських шумових народних інструментів. В репертуарі колективу є такі блоки пісень: козацькі, весільні, жниварські, обжинкові, жартівливі, історичні, колядки та щедрівки. В репертуарі колективу також є обрядові композиції: «Обжинковий обряд», «Весільний обряд», «Купальський обряд», які пропагують українські народні пісні, місцеві обряди та звичаї.

Вже більше трьох десятиліть ансамбль «Скопчанка» пропагує українські народні пісні, обряди та звичаї, які записувалися від старожилів своєї місцевості та передаються з покоління в покоління, а саме: Варвари Антонівни Бабенко, Василини Наумівни Федорченко, Мотрі Панасівни Мушти, Галини Антонівни Макаренко, Йовхимії Мефодіївни Мироненко, Олександри Махтеївни Дарди, Федосії Михайлівни Хохи. Відроджені народні твори покладено в основу виступів ансамблю.

Народний фольклорний ансамбль «Скопчанка» є Лауреатом обласних конкурсів ім. П.Чубинського «Онуки Полянські», Міжрегіонального фестивалю народної творчості «Катеринина пісня», присвячений пам’яті народної художниці України Катерини Білокур (с. Богданівка), були учасниками святкової програми до Дня Державного Прапора та Дня Незалежності України, звітного концерту Київщини в  Національному Палаці мистецтв  «Україна»,  районного  фольклорного  фестивалю  «Весільна осінь», у ІІ-му відкритому фестивалі народної творчості колективів Лівобережної Київщини «Скарби Київщини» (м. Бориспіль) і став їх дипломантами.

В 2018 році фольклорному колективу запропонували взяти участь у Міжнародному проекті «ПОЛІФОНІЯ» – проект Міжнародного культурного співробітництва Угорщини, України та Франції, головними завданнями якого є фіксація останньої живої пісенної традиції, впорядкування фольклорного архіву та інтеграція культурної спадщини до сучасного світового контексту. Але за станом здоров’я його учасниць колектив не зміг в 2018 році взяти участь.

У 2015 році брали участь у ХІІ-му обласному фольклорно-етнографічному огляді-конкурсі «Онуки полянські» імені Павла Чубинського (м. Переяслав-Хмельницький). У 2016 році брали участь у ІІ-му відкритому фестивалі народної творчості колективів Лівобережної Київщини «Скарби Київщини» (м. Бориспіль) і стали дипломантами фестивалю.

В 2019 році колектив підтвердив звання «народний», вразивши членів журі цікавим українським народним обрядом («Обжинковий обряд») та унікальним чоловічим голосом. Також цього року відроджений ще один обряд – «Весільний».

В студії звукозапису Культурно-мистецького центру записано 20 автентичних українських пісень первинного складу ансамблю та зроблено фотосесію з його учасниками. Завдяки співпраці із місцевою газетою «Баришівський вісник» виготовлено і подаровано кожній учасниці колективу фото-колаж їх виступів.

Також в 2019 році колектив з честю представив Баришівську громаду під час візиту польської делегації, продемонструвавши їм традиційний весільний обряд.

Народний аматорський фольклорний ансамбль «Скопчанка» ініціював своєрідний Веселинівський флешмоб, метою якого є проведення невеликих концертів по різних «кутках» села, збір старовинних сільських фотографій весільних пар, одягу 1900-1960 років, популяризація фольклорних пісень, пошук інформації про старовинні місцеві обряди і традиції. Перший концерт  з успіхом пройшов у червні 2019 року на кутку «Вілійові». Заплановані концертні прогарами і на інших історичних «кутках» села: «Сімнадцятий», «Петровське», «Жовтень», «Медове», «Благодуховка», «Чорнобильське», «Дубни» та інші.

В будинку культури відкрита музейна кімната Ганни Собачко-Шостак, де екскурсії  супроводжує  виступ фольклорного ансамблю. Колектив працює над вивченням нових та відновленням існуючих старовинних пісень і обрядів, їх популяризацією та передачі молодому поколінню. На рідній Веселинівській землі та в Баришівській громаді колектив поважають.

Нагору