Презентація книги
Книжковий фонд бібліотеки-філіалу с. Волошинівка Баришівської ЦБС відділу культури та туризму Баришівської селищної ради поповнився унікальною краєзнавчою книгою Прокопенко М.И., Христофоров А.Е. «48 инжбат: последний рубеж», яку подарував наш земляк Олег Васильович Кирда. Він часто в дитинстві гостював у дідуся з бабусею в Волошинівці. Влітку цього року Олег Васильович приїхав на малу батьківщину, відвідав бібліотеку і розповів завідуючій бібліотеки-філіалу с. Волошинівка М.Г. Марченко історію написання даної книги, яка вийшла в Сіднеї у 2018 році. Він брав участь у оформленні книги, його фото розміщені в ній.
Автор книги, Михайло Прокопенко живе в Австрії і вів пошуки свого діда, який загинув у Другій світовій війні через інтернет. Олексій Христофоров з Ленінградської області і Олег Кирда допомагали близьким відшукати пропавших безвісти у Другій Світовій війні, а потім вирішили знайти все про загиблий при обороні Києва інженерний батальйон, який входив до 4-го механічного корпусу 6-ї армії Південно-Західного фронту, а потім в 37-му армію Південно-Західного фронту. Проаналізували велику кількість архівних документів, карт з архівів Києва, Львова, Вашінгтона, інших міст України, Росії, Білорусії, Казахстану.
Книга описує перші місяці Другої світової війни на Україні на Південному – Західному фронті до «Борщівського котла» в вересні 1941 року. Дослідження основане на розсекречених документах Червоної армії, НКВД, контррозвідки «Смерш», бойових хроніках німецьких дивізій та відкриває невідомі сторінки драматичних подій війни, в тому числі бойових дій під Волошинівкою, Борщевом. Веселинівкою.
У книзі 612 сторінок і 648 ілюстрацій, серед них кольорові карти (як радянські, так і німецькі), фото і скани архівних документів. Особлива увага приділяється долі загиблих, пропавших безвісти, військовополонених, тих, хто вийшов з оточення воїнів 48 інженерного батальйону.
Олег Васильович зазначив, що вже зібрано багато нових матеріалів, їх вистачить ще на одну книгу.
Книга цінна тим, що зберігає правдиву історичну пам’ять народу про трагедію оточення, яка сталася на території Баришівщини під селом Борщевом.
Зав. методично-бібліографічним відділом Баришівської ЦБС Лавріненко Н.І.