Актуальні новини від ГУ ДПС у Київській області за 14.04.2025
Київщина: зростання надходжень ПДВ становить 33,7%
«ПДВ залишається основним джерелом надходжень до державного бюджету. За перші три місяці 2025 року його частка склала понад третину всіх податкових платежів. Це свідчить про відповідальне ставлення бізнесу до виконання податкових зобов’язань»,- зазначила очільниця Головного управління ДПС у Київській області Юліана Козаченко .
Протягом січня-березня 2025 року до державного бюджету надійшло 3,9 млрд грн податку на додану вартість (ПДВ), що становить 37% загального обсягу податкових надходжень. Порівняно з аналогічним періодом 2024 року цей показник зріс на 33,7%.
Загалом за перший квартал 2025 року платники Київщини забезпечили надходження до державного бюджету на рівні 10,6 млрд грн, що на 2,8 млрд грн більше, ніж у 2024 році. Темп зростання податкових платежів становить 35,4%, що є позитивним сигналом стабілізації економіки.
Закликаємо суб’єктів господарювання сумлінно виконувати свої обов’язки, адже фінансова стійкість країни залежить від внеску кожного платника Київщини.
Матеріали за посиланням:
https://kyivobl.tax.gov.ua/media-ark/news-ark/887589.html
Як ФОП отримати довідку про доходи за різні періоди
Для фізичних осіб-підприємців (ФОП), які продовжують свою діяльність і перебувають на обліку в органах Державної податкової служби, отримання довідки про доходи є важливим кроком для ряду цілей.
Головне управління ДПС у Київській області повідомляє, відповідно до Податкового кодексу України (ПКУ), зокрема статті 179, ФОП можуть отримати довідку про доходи за період здійснення підприємницької діяльності, подавши заявку до органу ДПС, де вони стоять на обліку. Для цього необхідно подати:
- за період перебування на загальній системі оподаткування – окремі заяви про видачу довідки про подану декларацію про майновий стан і доходи (про сплату або відсутність податкових зобов’язань), форма якої затверджена наказом Мінфіну від 13.06.2017 р. № 568, щодо кожного звітного річного періоду за який необхідно отримати інформацію про доходи;
- за період перебування на спрощеній системі оподаткування – заяву про видачу довідки про доходи у довільній форми (із зазначенням способу отримання інформації: поштою або в контролюючому органі).
Контролюючий орган (ЦОП) протягом 10 календарних днів з дня отримання відповідної заяви надає:
– довідку(и) про подану декларацію про майновий стан і доходи (про сплату або про відсутність податкових зобов’язань) за формою, затвердженою Наказом № 568 з наявною інформацією про доходи ФОП, задекларовані на загальній системі оподаткування (окремо за кожний звітний річний період відповідно до поданих Заяв за формою № 568), яку(і) ФОП отримує безпосередньо в контролюючому органі (ЦОП), до якого подано(і) Заяву(и) за формою № 568;
– довідку в довільній формі про доходи ФОП, задекларовані на спрощеній системі оподаткування, яку ФОП отримує безпосередньо в контролюючому органі (ЦОП), до якого подано Заяву, або поштою (залежно від зазначеного в Заяві способу отримання).
Водночас повідомляємо що склад і строки зберігання документів у системі податкових органів визначаються відповідно до Переліку типових документів, що утворюються у діяльності органів державної влади та місцевого самоврядування, інших підприємств, установ та організацій, із зазначенням строків зберігання документів, затвердженого наказом Мін’юсту від 12.04.2012р. № 578/5.
Відповідно до п. 283 Переліку декларації, що відображають звітність усіх платників податків, та документи (розрахунки, звіти, відомості, заяви, довідки, картки, листи, перерахунки, платіжні документи, виклики) строк зберігання 5 років.
Матеріали за посиланям:
https://kyivobl.tax.gov.ua/media-ark/news-ark/887583.html
В межах реалізації експериментального проєкту «Територія високого рівня податкової довіри» керівник податкової служби Київщини Юліана Козаченко взяла участь у черговій зустрічі Київської ОВА з підприємцями регіону
В межах реалізації експериментального проєкту «Територія високого рівня податкової довіри» в Київській області працює 41 комплаєнс-менеджер, які забезпечують ефективну комунікацію між платниками і податковою службою Київщини. Тема «Переліку платників з високим рівнем добровільного дотримання податкового законодавства» викликає інтерес у бізнес спільноти. Говорили про перелік вимог, яким повинні відповідати юридичні особи та фізичні особи підприємці та одну із найвагоміших привілеїв і новацій взаємодії платника і податкової служби – закріплення за платником посадової особи територіального органу ДПС – комплаєнс-менеджера. Це помічник і порадник кожного платника, основною місією якого є надання індивідуальних та корисних роз’яснень платникам податків з високим рівнем добровільного дотримання податкового законодавства.
ГУ ДПС у Київській області продовжує практику відкритого діалогу, тільки спільними зусиллями, за участі громадськості, суб’єктів господарювання та органів місцевого самоврядування можна досягти позитивної динаміки податкових надходжень до бюджетів. Співпраця податківців з цією категорією платників дозволить забезпечити економічне зростання України на стійкій основі у найближчі перспективі.
Матеріали за посиланням:
https://kyivobl.tax.gov.ua/media-ark/news-ark/887628.html
3,4 мільярда ПДФО: внесок платників Київщини за перший квартал
Платники податків Київської області продовжують демонструвати значний внесок у наповнення державного бюджету України. У січні-березні 2025 року до державної скарбниці надійшло 10,6 мільярда гривень. Із цієї суми 32,3% припадає на податок на доходи фізичних осіб (ПДФО)
Бізнес і громадяни Київщини усвідомлюють свою роль у підтримці держави. Ці 3,4 мільярда гривень ПДФО — це значна допомога країні в складний час.
Порівняно з аналогічним періодом 2024 року, обсяг ПДФО зріс на 11,5%, що свідчить про стабільність економічних процесів у регіоні та відповідальність платників податків.
Головне управління ДПС у Київській області закликає бізнес і громадян продовжувати сумлінно виконувати свої податкові зобов’язання.
Матеріали за посиланням:
https://kyivobl.tax.gov.ua/media-ark/news-ark/887711.html
Для суб’єктів господарювання, які сумлінно дотримуються податкового законодавства, впроваджено Перелік платників з високим рівнем добровільного дотримання податкового законодавства
Головне управління ДПС у Київській області нагадує, що для суб’єктів господарювання, які сумлінно дотримуються податкового законодавства, стимулюючи добровільну сплату податків та забезпечуючи стабільний розвиток економіки, впроваджено Перелік платників з високим рівнем добровільного дотримання податкового законодавства.
Запровадження Переліку дозволяє:
забезпечити належне надходження податків і зборів (контроль за справлянням яких покладено на ДПС), що особливо актуально під час дії воєнного стану;
допомогти платникам податків уникнути найбільш поширених помилок під час ведення господарської і підприємницької діяльності, а також податків у майбутньому;
спільно вирішувати проблеми, які виникли в особливо складних умовах війни.
Детальніше за посиланням: https://tpd.tax.gov.ua/
З 1 квітня 2025 року виробники спирту та біоетанолу визначатимуть акцизний податок, враховуючи гарантоване податкове зобов’язання
З 1 квітня 2025 року виробники спирту етилового та біоетанолу мають визначати податкові зобов’язання з акцизного податку з урахуванням гарантованого податкового зобов’язання (далі – ГПЗ) з акцизного податку.
Першим податковим (звітним) періодом, за яким розраховується ГПЗ з акцизного податку, є травень 2025 року, декларація з акцизного податку за який буде подаватись до 20 червня 2025 року включно.
Цей показник розраховується з:
– максимальної продуктивності обладнання для виробництва спирту етилового, біоетанолу;
– кількості днів звітного періоду, протягом якого обладнання працювало;
– залишків спирту етилового та біоетанолу на початок та кінець звітного періоду;
– обсягів реалізації спирту етилового та біоетанолу протягом звітного періоду, в тому числі тих, які не підлягали оподаткуванню акцизним податком.
Довідково: під максимальною продуктивністю обладнання виробництва спирту етилового, біоетанолу розуміється максимальний обсяг спирту етилового, біоетанолу в літрах 100-відсоткового спирту етилового, який може бути вироблений за добу на обладнанні, що забезпечує повний технологічний цикл виробництва спирту етилового, біоетанолу.
Вимоги щодо визначення ГПЗ з акцизного податку за податковий (звітний) період не поширюються на суб’єктів господарювання, які здійснюють виключно виробництво біоетанолу та мають відповідну ліцензію.
Довідково.
Законом України від 09.10.2024 р. № 4014-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування акцизним податком спирту етилового та біоетанолу» було внесено зміни до ПКУ та Закону України від 18 червня 2024 року № 3817-IX «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, спиртових дистилятів, біоетанолу, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, тютюнової сировини, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального», в частині встановлення окремих особливостей обчислення акцизного податку виробниками спирту етилового та біоетанолу.
Матеріали за посиланням:
https://kyivobl.tax.gov.ua/media-ark/news-ark/887715.html
ГУ ДПС у Київській області
Новини ДПС:
Надходження єдиного внеску зросли майже на чверть: за перший квартал надійшло 148 млрд грн
З початку року 295 тис. громадян оновили дані у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків
ДПС фіксує зростання у березні виторгів від продажу алкоголю, тютюну та пального
Руслан Кравченко: ДПС пропонує збільшити до 180 днів термін подання після демобілізації самозайнятою особою заяви на звільнення від сплати податків
Залишаємось на зв’язку:
Комунікаційна платформа: kyivobl.ikc@tax.gov.ua
Підписатись на сторінку Фейсбук ГУ ДПС у Київській області https://www.facebook.com/tax.kyiv.oblast
Підписатись на сторінку Ютуб ГУ ДПС у Київській області
https://youtube.com/channel/UCorQvl-qMpj1Tnvz35Mgg6g?si=5OtBBEN5G8bh3q7f