НАРОДНИЙ ХУДОЖНІЙ КОЛЕКТИВ ТЕАТРУ – СТУДІЇ “ПІЛІГРИМИ”
ХАРАКТЕРИСТИКА
народного художнього колективу театру – студії «Пілігрими»
Центру позашкільної роботи «Мрія» Баришівської селищної ради
Одним з перших у Баришівському центрі позашкільної роботи «Мрія» був створений театрально – драматичний гурток під керівництвом Масюк Наталії Миколаївни.
У січні 1990 року відбувся перший набір у молодшу та середню групи по 15 дітей у кожну.
У 1993 році на базі театрально-драматичного гуртка була створена театр-студія «Пілігрими» при Баришівському районному центрі позашкільної роботи «Мрія». Склад театру-студії включає в себе різні вікові категорії дітей: від 5 років до 21 року – групи підготовчого, початкового, основного та вищого рівнів навчання, в яких займається близько 70 учасників.
У 2006 році театру-студії «Пілігрими» було присвоєно почесне звання «Зразковий художній колектив». У 2011 році колективу було присвоєне Почесне звання «Народний художній колектив» і у 2016 році успішно підтвердив це високе звання.
Основна мета народного театру-студії – виховання у дітей та юнацтва гуманістичних, загальнолюдських цінностей засобами театрального мистецтва, всебічний і гармонійний розвиток творчо обдарованої особистості, розвиток естетичного смаку і світогляду вихованців.
У народному театрі-студії «Пілігрими» працює дві підготовчі групи початкового рівня, у якій займається 17 та 18 дітей віком від 5 років. Мета роботи груп – виявити здібності дітей, задовольнити їх потреби у рухливій діяльності, створити умови для початкового сприймання театрального мистецтва, підготувати до засвоєння програми. А також перед групами ставляться наступні завдання: за допомогою ігрових форм навчання розвинути первинні навики координації рухів, вивчити прості музично-ритмічні вправи; сприяти засвоєнню основ ритму; навчити дітей слухати – чути, дивитись – бачити, зрозуміти поняття «оцінка» та «запропоновані обставини»; емоційно сприймати та розуміти театр; розвинути слух та відчуття ритму, за допомогою гри підпорядковувати рухи та голос музичному темпу руху; освоїти елементарні вправи з сценічної мови (скоромовки, переспівки) та початкові вправи дії словом.
У групах початкового рівня основною формою занять є групова форма у вигляді ігор та ігрових завдань. Кількість дітей у групі 15-18 осіб. Протягом заняття чергуються рухові вправи з вільною імпровізацією(створюється історія, яку розігрує кожна дитина – етюд) та мовними вправами.
Засвоєння початкових знань та навиків з основ театру, відтворюється у етюдах на казковий сюжет, імітації руху тварин та птахів, входження в їх психологічні образи.
У середній групі основного рівня займаються 17 дітей. На основі базової підготовки у дітей формуються практичні акторські навички, розширюється акторський голосовий діапазон, застосовуються практичні навички у роботі над образом, формують власний читацький репертуар. Форми занять – групові та індивідуальні. Старша група вищого рівня складається з 17 учасників. Учасники мають високий рівень знань і умінь в акторській майстерності. Вони продовжують вдосконалювати свої знання та вміння з акторської гри, сценічного читання; знання – в театральному мистецтві.
Діти займаються також елементами хореографії та вокалу, що суттєво впливає на формування індивідуальності вихованців, допомагають відкрити їх внутрішній світ, розвинути їх творчі здібності та фізичні навики.
Колективна форма занять допомагає розвивати відчуття своєї значимості в колективі, вміння спілкуватися і колективно відтворювати творчі завдання.
У дітей, які займаються театральним мистецтвом значно поліпшується пам’ять, що допомагає при навчанні. З другого року навчання у вихованців відбувається перехід до молодшої групи колективу, де вони продовжують навчання на початковому рівні з участю у постановочних роботах основного репертуару.
Вихованці беруть участь у заходах згідно річного плану роботи центру позашкільної роботи «Мрія» , вони виконують невеличкі сценки та етюди.
Саме завдяки наполегливій творчій праці народний театр-студія «Пілігрими» майже щороку є переможцем територіальних, обласних, всеукраїнських, міжнародних конкурсів театрального мистецтва:
- Територіальному конкурсі читців «Живи Кобзарю в пам’яті людський»;
- Міжнародному фестивалі – конкурсі «Зимова фантазія» в рамках проекту «Квітуча Україна»;
- Всеукраїнському фестивалі аматорських театрів та цирку «Театральний форум»;
- Міжнародному фестивалі – конкурсі дитячої та юнацької творчості «Зимова фантазія»;
- Міжнародному фестивалі – конкурсі дитячої та юнацької творчості «Барвиста осінь», номінація «Читці»;
- Міжнародному фестивалі – конкурсі «Україна – це ми»,
- Всеукраїнському фестивалі аматорських театрів та цирку «Театральний форум»;
- Міжнародному дистанційному фестивалі-конкурсі дитячої та юнацької творчості “Сузір’я талантів” в рамках проекту “Квітуча Україна”;
- Всеукраїнському фестивалі аматорських театральних колективів ім. Марка Ентіна, м. Харків;
- Відкритому конкурсі читців творів Ліни Костенко «Поезія – це завжди неповторність», м. Борисполь;
- Міжнародному багатожанровому фестивалі-конкурсі «Таланти Бессарабії» у номінації «Акторське та театральне мистецтво»;
- Міжнародному конкурсі “ARTISTIK ARSENAL”;
- Міжнародному конкурсі “ART AROUND US”;
- Всеукраїнському конкурсі «Зимові Забави».
За участю вихованців народного театру-студії було поставлено: сценки «Пліткарки», «У Прокопа», «Маленькі історії про перше кохання», «Чужих дітей не буває», казки за п’єсами О. Олеся «Ведмідь у гостях у Бабусі», «Курочка Ряба та всі, всі, всі» по мотивам п’єси М. Шевченко, оновлено роботу по п’єсі О. Олеся «По дорозі у Казку», «Йде до нас Миколай», «Пригоди за брамою часу», Б. Юнгер «Привіт, сонце», Т. Остер «Привіт Мавки», А де Сент Екзюпері уривки з повісті «Планета людей», А. Чехов «Маленькі оповідання», В. Нестайко «Незнайомка з Сонячної Країни» уривки з повісті, «Котигорошко» інсценізація народної казки, етюди «Пам’ять», «У скорботі», сценки «З життя школярів» В. Федякова, уривки з повісті М. Гоголя «Ніч перед Різдвом», дитяче свято «Ой хто, хто Миколая любить», новорічна вистава «Дружба – це диво», літературно – музичні композиції за творами Т.Г. Шевченка «І подвиг Прометея і велич Кобзаря», «Вітер змін», «Опаленні вогнем», «Дивна дружба», «За кулісами», «Майбутні ролі», поставлено п’єсу М. Метерлінка «Синій птах» («У пошуках синього птаха»), музично – драматична композиція «Герої не вмирають», І. Шток «Божественна комедія – почати з початку», В Шекспір уривок «Сон в Літню ніч», Гофман «Лускунчик та Мишачий король», Т.Г. Шевченко «Відьма».
З колективу вийшли професійні актори, диктори, телеведучі, журналісти, вчителі, бібліотекарі, культурологи, і просто чудові люди, які зберегли відчуття прекрасного і любов до театру на все життя.