Щодо застосування РРО/ПРРО з 1 січня 2022 року
Роз`яснення надає начальник Баришівсько-Березанської ДПІ ГУ ДПС у Київській області Ксенія ВОРОНА
З 01 січня 2022 року розширилось коло суб`єктів господарювання, які повинні застосовувати реєстратори розрахункових операцій та/або програмні реєстратори розрахункових операцій.
Застосування РРО та/або ПРРО платникам єдиного податку другої-четвертої груп незалежно від обсягу доходу за умови здійснення розрахункових операцій стало обов`язковим.
Крім того, для платників єдиного податку другої-четвертої груп діють виключення, передбачені статтею 10 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 6 липня 1995 року № 265/95-ВР (далі-Закон № 265). На виконання вказаної статті Урядом прийнято Постанову «Про забезпечення реалізації статті 10 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» № 1336 від 23 серпня 2000р. (далі-постанова № 1336), що передбачає умови та порядок ведення діяльності без застосування РРО (за умови використання ними розрахункових книжок та КОРО).
Звертаю увагу, що 23 грудня 2021 року внесено зміни до постанови № 1336, якими передбачено, що роздрібна торгівля на території села товарами (крім підакцизних товарів) фізичними особами-підприємцями, які сплачують єдиний податок, може здійснюватись без застосування РРО/ПРРО (за умови використання ними розрахункових книжок та КОРО).
Цей пункт не застосовується за наявності хоча б однієї з таких умов:
*така роздрібна торгівля здійснюється в торговельному об`єкті, в якому також здійснюється торгівля підакцизними товарами;
*такими фізичними особами-підприємцями також здійснюється дистанційна торгівля, зокрема через Інтернет;
*сільськими радами та радами об`єднаних територіальних громад, що створені згідно із законом, прийнято рішення про обов`язкове застосування на території села реєстраторів розрахункових операцій та/або програмних реєстраторів розрахункових операцій для форм і умов проведення діяльності, визначених у цьому пункті.
Але у разі перевищення річного обсягу розрахункових операцій з продажу товарів (надання послуг) суми 167 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року, на один структурний (відокремлений) підрозділ (пункт продажу товарів), застосування РРО/ПРРО стане обов`язковим.
Також при здійсненні діяльності, що передбачена статтею 9 Закону № 265 РРО/ПРРО не застосовується, розрахункова книжка та КОРО не ведеться.