Кампанія імунізації від COVID-19 набирає обертів

Щеплення проти коронавірусу вже отримали 160 жителів Баришівської громади.

Першими ластівками імунізації 25 лютого стали 20 медичних працівників Баришівської багатопрофільної лікарні, які безпосередньо працюють із хворими на коронавірус. Нині щеплені почувають себе добре (лише у кількох людей були незначні побічні прояви) і чекають другої дози, яку їм уведуть через 28 днів після отримання першої.

А вже 11 березня до процесу імунізації були залучені, крім працівників первинної і вторинної медицини, пацієнти за направленням сімейного лікаря, санітарні епідеміологи, фахівці Держпродспоживслужби, працівники аптечних закладів і соціальної сфери, педагоги і вихователі, депутати і громадські діячі. Варто наголосити, що частина вакцинованих зареєструвалася самостійно за попереднім записом у сімейного лікаря.

– Рівень довіри до вакцинації проти COVID-19 високий, – наголосила генеральний директор Баришівської багатопрофільної лікарні Галина Буняк.

– І підтвердження тому – кількість охочих щепитися жителів Баришівської громади (із 1 березня лікарі почали вести реєстр бажаючих вакцинуватися).

Цього дня щепився головний лікар КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Павло Коврига:

– Ми маємо на власному прикладі довести людям, що вакцина безпечна, а щеплення – єдиний спосіб убезпечитись від інфікування COVID-19. Це моє свідоме рішення, щоб розповідати людям, як це все відбувається, – пояснив Павло Коврига.

Наймолодший учасник вакцинальної сесії – 1997 року народження, а найстарший 1938-го. Показовим було рішення вакцинуватися подружньої пари Анатолія Івановича (1941 року народження) та Надії Василівни (1940 р.н.) Корень. Старенькі неодноразово телефонували до закладу і сімейних лікарів в очікуванні запису на щеплення. І ось, підтримуючи один одного, турботливо допомагаючи роздягтися і одягтися, чоловік і жінка отримали
по дозі вакцини.

Записалися на щеплення Інга та Андрій Майсони – молоді батьки трьох дітей.

– Для нас здоров’я завжди на першому плані, – запевнила Інга. – Тому я, хоч і з побоюваннями, та все ж чекала на старт вакцинації. Бо ж упевнена, що саме це – єдиний ефективний спосіб побороти пандемію та повернути нас усіх до нормального темпу життя.

Багато людей цікавилися реакцією організму на щеплення. Та, як запевнила лікарка спеціалізованої мобільної бригади з імунізації Департаменту охорони здоров’я Київської ОДА Олена Вертен, поствакцинальні реакції є у всіх вакцин, не тільки від COVID-19:

– Це ж признак того, що вакцина діє: організм виробляє на неї імунну відповідь. Тож цілком можливе нетривале підвищення температури тіла, слабкість чи біль у місці ін’єкції.

До речі, усі дані про щеплення члени мобільної бригади заносять у систему «eHealth». Надалі завдяки цьому можна буде отримати свідоцтво про вакцинацію після другої дози.

 

Текст і фото Аліни БАСЕНКО

Нагору