Інфраструктурна субвенція об’єднаним громадам

Згідно з розподілом Субвенції бюджету Баришівської ОТГ передбачено видатки в сумі 7923.7 тис.гривень. Подано два проекти на весь доведений обсяг, а саме:

1. «Придбання транспортних засобів спеціального призначення (трактор, екскаватор, самоскид) та комплектуючих виробів до них для комунального підприємства Баришівська ЖЕК»- 4 823,7тис. гривень;
  2. «Придбання медичного обладнання ( рентгенівського діагностичного комплексу) для комунального некомерційного підприємства «Баришівська центральна районна лікарня» Баришівської селищної ради Київської області»- 3100,0 тис.гривень.

НАДАНИЙ ВИСНОВОК КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ ВІД 07.06.2019 №11-22/3779/04/34-2019 ЩОДО ВІДПОВІДНОСТІ ПРОЕКТІВ ПЛАНУ СОЦІАЛЬНО_ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ БАРИШІВСЬКОЇ ОТГ.

ПРОЕКТИ ВІДПОВІДАЮТЬ НАПРЯМКАМ ВИКОРИСТАННЯ КОШТІВ, ЗАТВЕРДЖЕНИХ ПОСТАНОВОЮ КАБІНЕТУ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ ВІД 16.03.2016 №200

Субвенція на формування інфраструктури ОТГ надається для створення та модернізації інфраструктури об’єднаної територіальної громади та може спрямовуватись на нове будівництво, реконструкцію, капітальний ремонт та розвиток інфраструктурних об’єктів, що належать до комунальної форми власності (у тому числі на виготовлення проектної та містобудівної документації). Метою субвенції є стимулювання розвитку утворених громад, переключення їхньої уваги у використанні місцевого бюджету та пошуку інвестицій з латання дірок – для цього якраз і призначена субвенція, адже в своїй більшості інфраструктура та комунальна власність громад в кращому випадку оновлювалася в 1990-ті роки, – на питання розвитку.

Базовою умовою надання субвенції є її використання виключно на капітальні видатки в межах виділеного їй бюджету лише за умови розробки цільових проектів, які передбачають не лише наявність проектно-кошторисної документації, а застосування комплексного проектного підходу. При цьому кожен проект повинен бути частиною плану соціально-економічного розвитку громади, тобто вписуватися в концепцію її розвитку.

Відповідно до Постанов Кабміну 2016-2017 рр., кошти інфраструктурної субвенції можна було витрачати на:

розробку проектної, містобудівної та планувальної документації громади;

підвищення якості надання адміністративних послуг у громаді, зокрема створення, модернізацію центрів надання адміністративних послуг та придбання обладнання і програмного забезпечення для них;

створення сучасних систем організації управління громадою – комунікаційних мереж, баз даних, систем оповіщення населення;

реконструкцію, переобладнання, перепрофілювання будівель бюджетних установ ОТГ з метою їх використання відповідно до повноважень та потреб об’єднаних територіальних громад з обов’язковим застосуванням енергоефективних технологій;

нове будівництво, реконструкцію, капітальний ремонт вулиць, доріг, мостів, переходів комунальної власності, що поліпшують доступність жителів до об’єктів та установ, у яких надаються адміністративні, соціальні та інші послуги;

закупівлю транспортних засобів для підвезення дітей до навчальних закладів, транспортних засобів спеціального призначення та комплектувальних виробів до них для комунальних підприємств, пожежної і спеціальної рятувальної техніки та пожежно-рятувального оснащення, спеціалізованих санітарних транспортних засобів для лікувальних закладів;

нове будівництво, реконструкцію, капітальний ремонт об’єктів водопостачання та водовідведення, об’єктів поводження з відходами та рекультивацію територій сміттєзвалищ тощо;

здійснення інших заходів щодо об’єктів комунальної форми власності, які є важливими для посилення спроможності територіальної громади, забезпечення належного рівня безпеки та цивільного захисту;

погашення в установленому законодавством порядку зареєстрованої органами Казначейства на початок бюджетного періоду бюджетної кредиторської заборгованості місцевих бюджетів, що виникла під час здійснення видатків місцевими бюджетами за рахунок коштів, отриманих з державного бюджету за програмою “Субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на формування інфраструктури об’єднаних територіальних громад”;

будівництво, реконструкцію, ремонт та утримання доріг місцевого значення, вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах, а також капітальний ремонт вулиць і доріг населених пунктів та інших доріг, які є складовими автомобільних доріг державного значення (як співфінансування на договірних засадах).

У 2018 році цей перелік було доповнено: громади отримали дозвіл здійснювати також і капітальний ремонт будівель бюджетних установ ОТГ (а не лише їхню реконструкцію та переобладнання), а також направляти кошти на співфінансування інших програм і проектів, що реалізуються за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів, тобто фактично інфраструктурну субвенцію тепер можна використовувати в якості співфінансування проектів ДФРР. Проте з цього року заборонено здійснювати поточний ремонт доріг – лише капітальний.

Завантажити (PDF, 4.82MB)