Подорож до історичного Седнєва в подарунок для працівників бібліотек з нагоди професійного свята

28 вересня 2бібліотечні працівники Баришівської ЦБС відділу культури та туризму Баришівської селищної ради, як і кожен рік на Всеукраїнський день бібліотек  вирушили мандрувати Україною. Цього року відвідали містечко Седнів Чернігівської області, в якого більш, ніж тисячолітня історія.

З розповіді екскурсовода дізнались, що «сучасна назва Седнєва закріпилася ще у 16 столітті, коли він став значним козацьким містечком. Територія Седнєва згадується ще у 1068-му році у «Повісті временних літ» як місто-фортеця Сновськ. Тут, за згадками, чернігівський князь Святослав отримав першу перемогу над половцями. Наприкінці 17 століття Седнів перейшов у володіння козацьких старшин Лизогубів. Став важливим козацьким містом. Лизогуби зробили багато для Седнєва – розбили парки, побудували багато будинків. Про яскраві часи козацтва у Седневі нагадує Кам’яниця Лизогубів, яка виконана в яскравому оборонному стилі – з двохярусною баштою з зубцями, яка надає  будівлі вигляду романтичних романів. До речі, Кам’яниця – одна з найстаріших кам’яних будівель Придніпров’я. Також з цією родиною пов’язана й Воскресенська церква – усипальниця Лизогубів. Церква збудована аж у 1690-му році. В одному із підземних приміщень були поховані члени сім’ї, пізніше їх поховали біля храму. Лизогуби були прихильниками мистецтва. Вони часто приймали у себе художників, письменників і поетів. Двічі тут бував Тарас Шевченко. Неодноразово бував у Лизогубів і Леонід Глібов»

Всіх своєю архітектурою вразила дерев’яна Георгіївська церква, збудована без жодного цвяха, в цій церкві знімали одну із сцен фільму «Вій» за мотивами твору Миколи Гоголя.

В цей день на великій галявині парку садиби Лизогубів  проходило Всеукраїнське літературно-мистецьке свято «Седнівська осінь».

Бібліотечні працівники  ще раз переконалися, які талановиті українці. Відвідали містечко майстрів, помилувалися красою картин на алеї художників, послухали українські народні пісні. Прогулялися старовинним парком, відвідали альтанку Глібова, де написані рядки відомої пісні «Стоїть гора високая, а під горою гай».

Зав. методично-бібліографічним відділом Баришівської ЦБС Лавріненко Н.І.