Година роздумів «Шкідливі звички: міраж і дійсність», присвячена Всеукраїнському тижню громадського здоров’я

Думайте, діти: якщо запалили,

Значить, дорослі вже та особливі?

Насправді це, друзі, скажу вам, не так,

Курець лиш здоров’я губити мастак!

11 квітня 2019 року бібліотекар бібліотеки-філіалу с. Сезенків  Д.В.Лотишова провела  годину роздумів «Шкідливі звички: міраж і дійсність» з учнями 5-11 класів Київського  обласного  центру  соціально-психологічної реабілітації дітей «Сезенків». Захід відбувся в рамках Всеукраїнського тижня громадського здоров’я.

Бібліотекар звернула увагу на те, що шкідливі звички і дитина несумісні. Прикро, що куріння в підлітковому віці – це не власне бажання хлопця чи дівчини, а солідарність із прийнятими у підлітковому середовищі традиціями. Або, як вважають психологи, причина криється в бажанні вирватися з-під батьківської опіки і відчути себе дорослим. Тоді юнаки і дівчата не задумуються, чим може обернутися у майбутньому шкідлива звичка. А вона несе з собою безліч розладів у здоров’ї.

Також поговорили і про пасивне куріння. Згідно з даними ВООЗ, майже половина дітей у світі (700 млн) наражається на небезпеку від тютюнового диму 1,2 млрд дорослих-курців. Дитячий організм є набагато більш вразливим та чутливим до тютюнового диму, оскільки легені дітей менші, і їх імунна система менш розвинена, що підвищує вірогідність розвитку легеневих інфекційних захворювань та інфекцій вуха. Крім того, діти частіше дихають, ніж дорослі, відповідно, вони вдихають більше шкідливих речовин на кілограм маси тіла, ніж дорослий за такий же проміжок часу.

Приємним є той факт, що останнім часом все більше молодих людей негативно ставляться до тютюнопаління. Вони орієнтуються на здоровий спосіб життя. Але щоб стати повноцінною, корисною для суспільства особою, треба свій вільний час заповнювати осмисленими заняттями. «Хто хоче що – небудь зробити, шукає засоби. Хто не хоче робити нічого, шукає причини », – свідчить відомий афоризм. Чим цікавіше, змістовніше буде дозвілля, тим рішучіше піде боротьба зі шкідливими звичками, які починаються від неробства.

Зав. методично-бібліографічним відділом Баришівської ЦБС, Лавріненко Н.І.