«Чорнобиль. Пам’ять. Сьогодення»

33 роки  минуло від аварії на ЧАЕС. Проте, скільки б не пройшло часу, все одно чорнобильський біль чорною гіркотою осідає в душах українців, ця трагедія навіки оселилась у людських серцях.

26 квітня 2019 року в читальній залі Баришівської центральної бібліотеки для дорослих проведено круглий стіл «Чорнобиль. Пам’ять. Сьогодення» за участі заступника начальника Баришівської районної державної адміністрації О.В.Плясецького, начальника відділу культури Баришівської селищної ради Л.М.Бабич, начальника відділу культури Баришівської РДА М.В. Вірич заступника начальника управління соціального захисту населення Баришівської РДА Л.Д.Сухенко, голови правління благодійного фонду соціально-економічного розвитку Баришівського району «Надія», заступника голови правління Київської обласної громадської організації «Поліське земляцтво», члена  президії асоціації ветеранів МВС України  В. І. Безверхого, членів  громадської організації «Союз чорнобильців», ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС, наших земляків, учнів 9-а класу Баришівської загальноосвітньої школи 1-3 ступенів ім. Миколи Зерова ( кл. керівник  Г.Г. Садова).

Модератор заходу директор Баришівської ЦБС Г.В.Пацаловська  зазначила, що ми зібралися, щоб  ще раз  згадати одну з найжахливіших аварій 20 століття – аварію на Чорнобильській АЕС, поговорити про її негативні наслідки для України,  проблеми ліквідаторів аварії та потерпілих від аварії на Чорнобильській АЕС, про сьогодення зони відчуження.

У своєму виступі заступник начальника Баришівської районної державної адміністрації О.В.Плясецький, родина якого проживала в смт Поліське, дід був ліквідатором аварії на Чорнобильській АЕС закликав завжди пам’ятати про чорнобильську аварію, що стала для нас уроком, за який заплачено дорогою ціною.

Голова  Баришівської громадської організації «Союз чорнобильців» Л.І. Макарчук поділилася спогадами про життя у Поліському після аварії, коли вона працювала вчителем та розповіла про діяльність організації, яка опікується проблемами чорнобильців.

Ліквідатор 1-ї категорії на Чорнобильській АЕС В. І. Безверхий поділився спогадами про квітень 1986 року та  передав  від громадської організації «Поліське земляцтво» 48 книг та три документальні фільми краєзнавців, поетів і прозаїків про рідний Поліський край для відкриття літературного куточка в бібліотеці «Біль наш  і гордість Полісся». «В цих  книгах  пам’ять про казковий поліський край для дітей, внуків і правнуків, які народились на баришівській землі, але не мають права забути своє коріння. Свідків тих подій з роками меншає. Відселені населені пункти зникають, заростають лісом та бур’янами, руйнуються будівлі.  – зазначив  ініціатор створення куточка Василь Іванович Безверхий.

З своєю книгою, яка випущена самвидавом і присвячена  історії відселених населених пунктів Поліського району познайомив ліквідатор аварії на Чорнобильській АЕС 1 категорії, який проживає в селі  Сезенків В.Й.Вітківський.

Чорнобиль – навколо нас і в кожному з нас –  ці слова правдиві вже більше трьох десятиліть. Наслідки катастрофи з кожним роком ми відчуваємо все більше. Тих, хто першими долучилися до ліквідації аварії, стає все менше. Важливо, щоб без уваги не залишилися ні ліквідатори-чорнобильці, ні вдови померлих ліквідаторів аварії, ні евакуйовані мешканці.

Про соціальний захист ліквідаторів та постраждалих від аварії на Чорнобильській АЕС  розповіла Л.Д.Сухенко. Врятований світ – найкращий пам’ятник тим, хто загинув у чорнобильському пеклі. Пам’ятаймо про них і робімо усе, щоб ніколи у людській історії не повторився Чорнобиль.

Зав.методично-бібліографічним відділом Баришівської ЦБС Лавріненко Н.І.